واریز نشدن بسته حمایتی دولت به حساب بسیاری از واجدین شرایط دریافت این بسته باعث شده تا مردم برای استعلام بسته حمایتی به سراغ راه های اعلامی بروند، راه هایی که انگار به صورت جامع طراحی نشده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، پس از تلاطم های به وجود آمده در اقتصاد کشور و کاهش قدرت خرید مردم به خصوص قشر ضعیف و کم درآمد جامعه دولت تصمیم گرفت تا با دادن بسته حمایتی اندکی به مردمی که در فشارهای اقتصادی به وجود آمده وضعیت معیشتی مناسبی ندارند کمک کند.

این تصمیم که در دولت گرفته شد چند ماه پیش اعلام شد و قرار بر این بود در سه مرحله به واجدین شرایط بسته حمایتی داده شود.

این بسته حمایتی ابتدا به حساب بازنشستگان واریز شد سپس کارکنان دولت این بسته حمایتی را گرفتند و پس از آن نوبت به بیمه شدگان تامین اجتماعی رسید. با آغاز واریز بسته حمایتی به بیمه شدگان تامین اجتماعی و واریز نشدن این حمایت دولت به حساب تعداد زیادی از این افراد مساله ساز شد و سرپرستانی که این بسته را دریافت نکرده بودند جهت پیگیری به راه های ارتباطی اعلامی سازمان تامین اجتماعی مراجعه کردند که متاسفانه هم کد دستوری USSD اعلامی غیر فعال بود و هم خط تلفن 1420 این سازمان دائما مشغول بود. پیگیری خبرگزاری موج باعث شد سازمان تامین اجتماعی کد دستوری جدیدی برای استعلام بسته حمایتی دولت اعلام کند.

آموزش تصویری شیوه استعلام بسته حمایتی دولت

کد دستوری استعلام بسته حمایتی دولت فقط در همراه اول فعال است

اما کد دستوری #8*142* مشکلی بزرگ دارد. این کد دستوری فقط در خطوط تلفن همراه اول فعال است و خدمت مناسب را به کاربرانش می دهد و در خطوط ایرانسل و رایتل این کد دستوری کاربران را به صفحات نامرتبطی می برد. این نکته حائز اهمیت است که برخی از واجدین شرایط دریافت بسته حمایتی سیم کارت همراه اول نداشته و به دلیل عدم اعلام سازمان تامین اجتماعی که این کد فقط در خطوط همراه اول کار می کند بسیاری از مردم را سرگردان کرده است.

افرادی که تاکنون نتوانسته اند در این سامانه ثبت نام کنند و برای ثبت نام با مشکل مواجهند می توانند از طریق تماس با شماره 02188986856 داخلی 105 و 115 مشاوره رایگان دریافت کنند.

بیشتر بخوانید:

شیوه استعلام بسته حمایتی دولت مشخص شد/سامانه دستوری جدید برای پیگیری بسته حمایتی

افرادی که موفق به دریافت سبدحمایتی نشده اند، منتظر توزیع نوبت سوم باشند! / شرایط دریافت سبد حمایتی با دقت مطالعه و تطبیق شود

آخرین وضعیت واریز بسته حمایتی دولت به بیمه شدگان تامین اجتماعی/ زمان فعالسازی سامانه استعلام بسته حمایتی دولت مشخص شد

توزیع بسته حمایتی دولت میان 6.5 میلیون کارگر

بسته حمایتی بیمه شدگان نقدی است/ سهمیه هر خانوار فقط یک بسته حمایتی است