رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری همراه با سفیر ایران در اسپانیا با کارآفرینان و تورگردانان گردشگری ایران در فیتور دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری موج؛  در حاشیه در سی و نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری اسپانیا (موسوم به فیتور) عصر امروز، علی‌ اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به همراه حسن قشقاوی سفیر ایران در اسپانیا، با  تورگردانان و کارآفرینان حوزه گردشگری ایران  دیدار و گفت وگو کردند.

در ابتدای این دیدار حسن قشقاوی حضور پادشاه و ملکه اسپانیا همراه با رئیس مجلس نمایندگان و وزیر صنعت، تجارت و گردشگری، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و سایر مقامات محلی در غرفه ایران را بسیار با اهمیت توصیف کرد.

وی با تصریح بر اهمیت و جایگاه مهم گردشگری در دیپلماسی عمومی ، اظهار داشت: ارتباط قوی و هدفمند کارآفرینان و تورگردانان گردشگری با طرف های اسپانیایی و بهره مندی از تجارب آنان در این حوزه می تواند به تقویت همکاری و افزایش مراودات میان دو کشور کمک کند.

 مونسان با اشاره به فشارهای بی سابقه آمریکایی ها در قالب اقدامات تحریمی و  ایجاد مشکلات اقتصادی برای ایرانیان داخل کشور خاطر نشان کرد: سازمان گردشگری تمام تلاش خود را برای این که صنعت گردشگری از این وضعیت متأثر نشود به کار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته با هدف جذب گردشگران خارجی تشریح کرد: لذا مجموعه اقداماتی در قالب  ایجاد تسهیلات بیشتر برای ورود گردشگران به کشور ایران با همکاری وزارت امور خارجه در پیش گرفته ایم که از این میان میتوان به عدم درج مهر در گذرنامه برای اتباع خارجی و صدور روادید الکترونیک  اشاره کرد. لذا امیدواریم با هم افزایی بین همه دست اندرکاران بخش گردشکری کشور و استفاده از ظرفیت های موجود و ترویج جاذبه های گردشگری کشور بتوانیم به توسعه این صنعت و کمک به امر اشتغال و افزایش درآمد در کشور کمک کنیم.

در این نمایشگاه کشورهای شرکت کننده جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری خود را به متخصصان و شرکت های فعال در این بخش عرضه می کنند.

 نمایشگاه فیتور مادرید که تا روز 7 بهمن (27 ژانویه) دایر خواهد بود ، به عنوان یکی از نمایشگاه های اصلی و مهم صنعت گردشگری جهان با حضور  165 کشور  و فعالیت حدود 11 هزار شرکت فعال در حوزه گردشگری در مساحتی بالغ بر 70 هزار متر مربع، برگزار شده است که کشور ما یکی از اعضای  شرکت کننده در این نمایشگاه است.کشور ما  امسال با 31 تور اپراتور، بخشی از ظرفیت ها، امکانات و جاذبه های گردشگری و هنری کشور را به نمایش گذاشته است.

گفتنی است که در پایان این برنامه، سوالاتی در خصوص جاذبه های گردشگری ایران، آثار فرهنگی تاریخی و آثاری که در فهرست یونسکو به ثبت جهانی رسیده اند، مطرح شد که شرکت کنندگان در این برنامه به این سوالات پاسخ دادند که به 6 نفر که پاسخ صحیح سوالات را ارائه کردند، سفر رایگان یک هفته ای به ایران اهدا شد.

اجرای موسیقی نواحی ایران نیز یکی از بخش های جانبی این برنامه بود که مورد استقبال شرکت کنندگان اسپانیایی قرار گرفت.