رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: سازمان بازرسی کل کشور به عنوان مهمترین نهاد در حوزه مبارزه با فساد، به دنبال مبارزه همه جانبه و پیشرفته با انواع فساد و همچنین ارتقای فرهنگ قانون‌مداری و ایجاد نهاد‌های شفاف و پاسخگو است.

به گزارش خبرگزاری موج، ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور که برای شرکت در دهمین اجلاس سالانه مجمع بین‌ المللی مراجع مبارزه با فساد در وین به سر می‌برد، با یوری فدوتف، مدیرکل دفتر سازمان ملل در وین و مدیر اجرایی سازمان مقابله با موادمخدر و جرم ملل متحد، دیدار و گفتگو کرد.

سراج در این دیدار با اشاره به همکاری‌ها و تعاملات فی‌مابین ایران و سازمان مقابله با مواد مخدر و جرم و برگزاری سمینار‌های مشترک در حوزه مبارزه با فساد، ضمن تشریح اقدامات و فعالیت‌های کشورمان در امر مبارزه با فساد، افزود: سازمان بازرسی کل کشور به عنوان مهمترین نهاد در حوزه مبارزه با فساد، به دنبال مبارزه همه جانبه و پیشرفته با انواع فساد و همچنین ارتقای فرهنگ قانون‌مداری و ایجاد نهاد‌های شفاف و پاسخگو است.

رئیس سازمان بازرسی کل ایران بر ضرورت پذیرش نکردن تابعیت مضاعف مفسدان فراری که اموال عمومی را به سرقت می‌برند و محاکمه و مجازات آنان تاکید کرد.

سراج با اشاره به معضل مواد مخدر و تشریح اقدامات ایران در مبارزه موثر با این پدیده شوم و صرف هزینه‌های سنگین انسانی و مالی، از عدم همکاری سازمان‌های بین المللی و کشور‌ها در این حوزه انتقاد کرد و خواهان توجه جدی سازمان مقابله با موادمخدر و جرم به تقویت منابع و ظرفیت‌ها و گسترش همکاری‌های مشترک شد.