موج

سخنگوی وزارت بهداشت:

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: آمادگی‌های جدی برای مقابله با بیماری‌ های غیرواگیر باید وجود داشته باشد که البته اقدامات گسترده‌ای از طریق وزارت بهداشت آغاز شده است

به گزارش خبرگزاری موج، ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در حاشیه اولین همایش دریچه‌ای به فردای نظام سلامت ایران با رویکرد ایرانی اسلامی پیشرفت گفت: تغییر سبک زندگی و بافت سنی در کشور سبب شیوع بیماری‌های غیرواگیر همچون مشکلات قلبی عروقی، بیماری‌های مزمن تنفسی و روان شده است.

وی افزود: آمادگی‌های جدی برای مقابله با بیماری‌ های غیرواگیر باید وجود داشته باشد که البته اقدامات گسترده‌ای از طریق وزارت بهداشت آغاز شده است و در گذشته همانطور که در زمینه بیماری‌های واگیر موفق عمل کرده‌ایم در کشور تلاش خواهد شد در این زمینه اقدامات مؤثری صورت گیرد.

سخنگوی وزارت بهداشت عمده نظام خدمات درمانی کشور باید به سمت پزشکی خانواده و نظام ارجاع رود، گفت: اجرای راهنماهای بالینی و تغییر روش پرداخت امری ضروری است که مورد توجه وزارت بهداشت قرار دارد.

حریرچی گفت:‌ تغییر روش پرداخت باید مبتنی بر عملکرد باشد و از هزینه‌های جانبی بکاهد. همچنین ارائه کنندگان خدمات به دلیل اشاعه سلامت و نه بیماری بیشتر پاداش بگیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    تغییر نظام سلامت از درمان به پیشگیری. سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به تغییر سبک زندگی و افزایش بیماری های غیر واگیر کشنده مثل قلبی و عروقی، سرطان، دیابت و ... ضرورت تغییر نظام سلامت از درمان به پیشگیری را تاکید کرد. بنیاد ملی سبک زندگی بیش از 5 سال است که فریاد می زند بجای درمان باید به اصلاح ریشه بیماری ها یعنی سبک زندگی، تغذیه سالم و ارتقا فرهنگ سلامت پرداخت و باعث خوشحالی است که بالاخره وزارت بهداشت با اصلاح رویگرد خود به این شعار بنیاد یعنی اصلاح سبک زندگی و تغذیه سالم روی آورده است. آمیدواریم وزارت بهداشت، جهاد کشاورزی، محیط ریست، وزارت بازرگانی و دانشگاه ها و مراکز علمی همه پیشگیری را اصل بگیرند.

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها