سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 123 همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

 لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران در سومین روز بهمن خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 104 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 123 همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر روز جاری (چهارشنبه) می باشد و در برخی ساعات وزش باد موثر (بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) انتظار می رود.

نظری افزود: این شرایط جوی تا صبحگاه روز پنجشنبه کمابیش ادامه خواهد داشت و برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود و به تدریج از عصرگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد. همچنین تا روز آینده دما کاهش جزئی خواهد یافت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی صبحگاه روز جاری (چهارشنبه) در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار خواهد داشت و انتظار می رود از بعدازظهر از غلظت آلاینده های تجمع یافته کاسته گردد و تا صبحگاه روز پنجشنبه شرایط کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت بهبود یابد. هر چند طی برخی ساعات بعدازظهر پنجشنبه، همراه با تغییر شرایط جوی، افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق مشاهده خواهد شد.