سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 34 در وضعیت پاک قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران پنجشنبه 27 دی 97 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 11 صبح امروز با شاخص میانگین 71 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 45 در وضعیت پاک قرار دارد. 

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در روز جاری (پنجشنبه) می باشد و در برخی ساعات بارش برف و باران و وزش باد شدید (با بزرگی بالاتر از 8 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می رود.

نظری افزود: این وضعیت جوی در روز جمعه همچنان ادامه خواهد شد و برای برخی ساعات وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - شمال غربی پیش بینی می شود و به تدریج از عصرگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین دما تا روز پایانی هفته کاهش محسوسی خواهد یافت و در برخی ساعات شبانگاه به دمای زیر صفر درجه سانتی گراد خواهد رسید.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای اکثر مناطق شهر تهران طی روز جاری در شرایط سالم خواهد بود و در برخی ساعات افزایش موقتی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده خواهد شد. بر این اساس انتظار می رود تا روز جمعه شرایط کیفی هوای سالم در بیشتر مناطق پایتخت همچنان برقرار بوده و وزش باد در برخی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال داشته باشد.