معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، گفت: برای نخستین بار در هفته اول بهمن‌ماه انتخابات مجمع ملی تشکل‌های مردم نهاد حوزه جوانان برگزار خواهد شد.

، "محمدمهدی تندگویان" با اعلام این خبر که برای نخستین بار در هفتۀ اول بهمن ماه سال جاری، انتخابات مجمع ملی تشکل‌های مردم نهاد حوزه جوانان را برگزار می‌کنیم به خبرتگار موج، گفت: این طرح به واسطه عدم تفاهمی که در بین وزارت‌‌خانه‌های دولت‌های مختلف وجود داشت، 15سال مغفول مانده بود. اما با امضای تفاهمنامه‌ای بین وزارت ورزش‌وجوانان و وزارت کشور، دیگر موانع به گونه‌ای برطرف شد که در نهایت موجبات فعالیت این تشکل فراهم آمده است.  

تشکل جوانان در دولت های مختلف مغفول مانده بود!

معاون ساماندهی امور جوانان  در خصوص رویکری که در ساماندهی این طرح داشته اظهار کرد: من از زمانی که من به وزارت ورزش و جوانان آمدم، روی طرح تشکل‌های مردم نهاد در حوزه جوانان و ثبت این طرح کار کردم. طرحی که در این وزارتخانه سالهاست که تعریف شده بود. اما بخاطر عدم تفاهمی که بین وزارت ورزش و جوانان و وزارت کشور وجود داشت، این طرح در طول سال های زیادی بصورت راکد و مشکلاتش به شکل لاینحل باقی مانده بود. هر دولتی هم که روی کار آمده بود طبق شواهد هیچ عنایتی به این طرح نداشته و در واقع مساله مهمی مثل تشکل های مردمی که در اکثر کشورها عصای دست دولت ها و حاکمیت هاست مغفول مانده بود! با این اوصاف من در زمان حضورم در این وزارتخانه این پرونده را در اولویت قرار دادم و به واسطه تفاهم نامه ای که بین طرفین نوشته و امضا شد، اجرای  مفاد آن در دستور کار قرار گرفت. یعنی بعد از رفع مشکلات اولیه دستور العمل اجرای آن را به استان ها اعلام کردیم و در حال حاضر در مرحله اجرایی کردن این پروژه بزرگ هستیم.

وی ادامه داد:امیدوارم راه اندازی و فعالیت تشکل های مردمی به شکلی که در قانون آمده هر چه زودتر عمومیت پیدا کند که در آینده ای نزدیک شاهد پیشرفتهای خاصی خواهیم بود. ضمن آنکه تشکل های مردم نهاد در حوزه جوانان می توانند فعالیت های حقوقی و قانونی خود را  در سطح کشور بدون هیچ مشکلی انجام دهند.

عضو اسبق شورای شهر تهران با اشاره به این نکته که امسال برای اولین بار در سطح کشور انتخابات مجمع ملی تشکل های مردم نهاد حوزه جوانان را برگزار می‌کنیم، گفت: جای تعجب است که این طرح 15 سال در دستور کار دولت‌های مختلف قرار داشته و متاسفانه در بین مسائل ریز و درشت دولت ها گم شده و مغفول مانده بود. با این وجود خوشبختانه ما در این مدت توانستیم طرح یاد شده را به مرحله اجرا برسانیم که امیدوارم انتخاباتی پرشور در پیش داشته باشیم و این تشکل بتواند تریبونی باشد برای حل و فصل معضلاتی که در حال حاضر گریبانگیر جوانان کشورمان است.

در هفته نخست بهمن ماه انتخابات را برگزار می‌کنیم

تندگویان در پاسخ به دو سوال "موج" که این طرح مشخصا در چه مرحله ای است و انتخابات مورد اشاره شما دقیقاً در چه زمانی برگزار خواهد شد، گفت: طبق برنامه ریزی ما انتخابات مجمع یاد شده در بهمن ماه جاری برگزار خواهد شد. کارهای اداری و تمام مراحل مکاتبات و امضای توافقها و تفاهم نامه های این تشکل انجام شده و به یاری خداوند بزرگ در هفته نخست بهمن ماه انتخابات را برگزار میکنیم و مجمع را شکل میدهیم که این تشکل خود یک نهاد غیر دولتی خواهد شد که با حمایت دولت ها، انشالله اعضا و نامزدهای انتخاب شده در چارچوب قانونی و شرح وظایفی که برای آنها تعیین شده، بتوانند گره‌گشای مشکلات جوان وجامعه و معضلات همسالان و همقطاران خود باشند.

وی در خاتمه سخنانش یادآور شد: باید در پایان به این نکته اشاره کنم که رشد و بالندگی این تشکل نیاز به حمایت اقشار متخلف جامعه و سازمان های دولتی و غیر دولتی دارد که امیدوارم مردم و مسئولان نهایت همدلی و همکاری با این تشکل را داشته باشند.