موج

در پی ابلاغ بخشنامه 685 سازمان تامین اجتماعی؛

محمد حسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی بخشنامه 685 بیمه دانشجویان دانشگاهها را به تمامی واحدهای ستادی و ادارات کل استان های این سازمان ابلاغ کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری موج، سازمان تامین اجتماعی در اجرای بند 7 و در راستای پوشش و گسترش بیمه طبقات مختلف، صنوف و افراد جامعه، یک هزار و هشتصد و بیست و دومین صورتجلسه هیأت مدیره سازمان تامین اجتماعی را صادر کرد، بخشنامه 685 که ضمیمه صورتجلسه یاد شده است به امور فنی بیمه شدگان این سازمان تعلق دارد.

بر اساس این بخشنامه، چنانچه دانشجو صرفاً به تحصیل اشتغال داشته و تحت تکفل قانونی پدر و یا مادر باشد، بهره مندی وی از خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی به تبع والدین، همزمان با بیمه پردازی در قالب بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد (بیمه دانشجویی) با رعایت سایر شرایط مقرر امکان پذیر خواهد بود.

لذا  دانشجویان دانشگاهها با ارائه کارت دانشجوئی معتبر بر اساس درآمد مبنای پرداخت حق بیمه که  از 1‌‌‌/1 برابر حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار کمتر نخواهد بود، از تاریخ 31‌‌‌/06‌‌‌/97 مشمول مقررات مربوط به قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد قرار گرفته‌ اند و می توانند با بیمه پردازی تحت پوشش این سازمان قرار گیرند.

در ادامه این بخشنامه آمده است: با توجه به اینکه تحصیل شغل تلقی نمی‌ شود لذا در صورتی که دانشجوطبق ضوابط مربوطه مشمول دریافت مستمری بازماندگان باشد، پذیرش درخواست و عقد قرارداد با وی همزمان با دریافت مستمری در چارچوب قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد ( بیمه دانشجویی) بلامانع است. بدیهی است در سایر موارد، اجرای دقیق ضوابط و مقررات قانون یادشده شامل شرط سنی، دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه و ... در خصوص این قبیل از افراد الزامی خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج