موج

به دستور رئیس قوه قضائیه؛

رئیس دفتر دادستان کل کشور گفت: به دستور رئیس قوه قضادیه یک هیات کارشناسی ویژه برای رسیدگی به موضوع شرکت نیشکر هفت تپه در استان خوزستان و ادعای شکنجه حضور یافت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، علی اکبر بختیاری روز سه شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به دستور رئیس قوه قضاییه به منظور بررسی شایعات و ادعاها درباره شکنجه یکی از کارگران بازداشتی شرکت نیشکر هفت تپه، هیئت کارشناسی ویژه از سوی دادستان کل کشور تعیین و برای رسیدگی به این موضوع امروز در استان خوزستان حضور یافت.

علی بخشی یکی از کارگران نیشکر هفت تپه چندی پیش ادعا کرده بود که پس از بازداشت شکنجه شده است. در پی این ادعا، رئیس قوه قضاییه دستور بررسی موضوع را صادر کرد.

به گزارش ایرنا، 18 نفر از کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراض های اخیر دستگیر شده بودند که در چندین مرحله آزاد شدند.

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوق، حق بیمه و طبقه بندی مشاغل و نیز برای مطالبه بازگشت کارخانه به بخش دولتی به مدت 27 روز دست از کار کشیده بودند که از یازدهم آذر با دریافت 2 ماه حقوق معوقه و وعده تحقق مطالباتشان سرکار بازگشتند.

حدود پنج هزار نفر از طریق فعالیت در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شمال استان خوزستان امرار معاش می کنند.

کشت و صنعت نیشکر هفت تپه قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

این شرکت با 24 هزار هکتار وسعت اراضی و کارخانه در 15 کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.

شرکت نیشکر هفت تپه یکی از بزرگترین کارخانه های استان خوزستان و کشور است که نقش مهمی در تولید، اشتغال و کشاورزی منطقه دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج