موج

سردار اشتری:

فرمانده نیروی انتظامی گفت: باید ارزشهای دوران دفاع مقدس را حفظ و آنها را به نسل آینده منتقل کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای مراکز بنیاد حفظ آثار ونشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به این که مقطع دفاع مقدس جزو افتخارات ملت ایران است، اظهار کرد: ما باید ارزشهای دوران دفاع مقدس را حفظ و آنها را به نسل آینده منتقل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران همانند سایر نیروهای مسلح گام‌هایی در زمینه انتقال ارزش‌ها و معارف دفاع مقدس به نسل آینده برداشته است. نیروی انتظامی 13 هزار شهید دارد که 8000 شهید برای دوران دفاع مقدس هستند.همچنین نیروی انتظامی 20 هزار جانباز و 2100 آزاده دارد که در قالب کمیته، شهربانی و ژاندمری در دوران دفاع مقدس در جبهه حضور یافتند.

فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: یکی از راههای انتقال ارزش و معارف دفاع مقدس خاطره نویسی و نگارش کتاب است. ما می‌توانیم یاد شهدا را به این صورت زنده نگه داریم.من به جوانان توصیه  می‌کنم تا می‌توانند مطالعه و تحقیقات خود را پیرامون دفاع مقدس و هشت سال جنگ تحمیلی بیشتر کنند.

بهمن  کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز گفت: همایشی که امسال برگزار شد  به دنبال این است که فرمایش مقام معظم رهبری را مبنی بر برابری کردن آثار ادبی این حوزه جامه عمل بپوشاند.همچنین گزارشی درباره  عملکرد ادارات کل این بنیاد در هر یک از استانها ارائه خواهد شد. از طرفی دیگر قرار است برنامه‌های سال آتی هر یک از بنیادها مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین اعلام کرد: قرار است به مناسبت دهه فجر، نمایشگاه ملی دستاوردهای دستگاه‌های کشوری و  لشکری در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا شود.این نمایشگاه از 10 بهمن تا 22 بهمن دایر خواهد بود. هم زمان با برگزاری این نمایشگاه، نمایشگاه دیگری در مصلای امام خمینی برگزار خواهد شد.علاوه اینها، نمایشگاه هوایی توسط ارتش و نمایشگاه دیگری با رویکرد محرومیت‌زدایی برپا خواهد شد.

در حاشیه این بازدید نرم افزار پلاک و فیلم مستند تخریب چی که به ترتیب مربوط به تقویم روزشمار هشت سال دفاع مقدس استان همدان و زندگی نامه شهید مدافع حرم محمد حسین بشیری است رونمایی شد.

در غرفه استان سیستان و بلوچستان نیز دو کتاب صوتی با عناوین آن یک نفر و اسوه‌های صبر  و کتاب دیگری با عنوان گردان 409 توسط سردار حسین اشتری و سردار کارگر رونمایی شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج