موج

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 124 در شرایط نامطلوب برای گروه های حساس قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران  دوشنبه 17 دی 97 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 11 صبح امروز با شاخص میانگین 118 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 124 در شرایط نامطلوب برای گروه های حساس قرار دارد.

وی گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با افزایش تدریجی سرعت باد طی روز جاری (دوشنبه)، برای برخی ساعات وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می رود. هر چند این شرایط پابرجا نخواهد بود و از شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد.

نظری افزود: این شرایط تا صبحگاه روز سه شنبه کمابیش تداوم خواهد داشت و به تدریج همراه با تغییر وضعیت جوی در بعدازظهر، برخی ساعات همراه با وزش باد موثر (بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) خواهد بود. همچنین دما تا روز آینده روند کاهشی خواهد داشت و در برخی ساعات به دمای صفر درجه سانتی گراد خواهد رسید. 

وی همچنین بیان کرد: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی روز جاری در شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود و طی برخی ساعات به ویژه بعدازظهر کاهش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده خواهد شد. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: انتظار می رود تا صبحگاه روز سه شنبه وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه های حساس قرار داشته باشد و در طول روز بر غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق به طور نسبی افزوده گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج