موج

احد وظیفه خبر داد:

مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور گفت: با ورود سامانه بارشی به کشور از امروز در غرب و جنوب غرب و روز پنجشنبه علاوه بر این مناطق در شمال غرب، مرکز، بخش‌هایی از جنوب کشور، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز و بتدریج شمال شرق بارش باران و برف رخ می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان در خصوص سامانه بارشی که روز چهارشنبه 1397/10/12 از سمت مرزهای غربی وارد کشور می‌شود، گفت: این سامانه روز چهارشنبه سبب بارش باران و برف در استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب خواهد شد و روز پنجشنبه 1397/10/13 تقویت شده و علاوه بر مناطق فوق، استان‌های واقع در شمال غرب، مرکز، بخش‌هایی از جنوب کشور، استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی  و جنوبی البرز و بتدریج شمال شرق را دربر‌می گیرد.

وظیفه با بیان این‌که روز چهارشنبه در استان‌های لرستان، ایلام، نیمه شمالی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، جنوب همدان، برخی نقاط کرمانشاه و استان مرکزی بارش باران و برف پیش بینی می‌شود، افزود: شدت بارش در این روز در  شمال شرق خوزستان، جنوب لرستان و شمال غرب چهارمحال و بختیاری خواهد بود.

وی به سبب بارش برف در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکر شده از لغزندگی جاده‌های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید خبر داد و توصیه نمود هنگام تردد در این مناطق نکات لازم جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی بکار گرفته شود.

مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در خاتمه یادآور شد: سامانه مذکور روز جمعه 1397/10/14 در شمال شرق فعال بوده و سپس از کشور خارج می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج