موج

سردار رحیمی:

رئیس پلیس پایتخت گفت: انهدام جرائم سازمان یافته و باند‌های مرتبط نسبت به سال گذشته رشد ۱۲ درصدی داشت

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ صبح امروز در همایش روسای پلیس تهران بزرگ اظهار کرد: ۹۳۲ تجمع در کشور با درایت و سعه صدر مدیریت شد و هیچ‌گونه مشکلی هم به‌وجود نیامد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس این تجمعات را هدایت کرد، گفت: بسیاری از تجمعات به خاطر افرادی بود که عده‌ای را به کار گرفته بودند، اما نتوانسته بودند پاسخگوی خواسته‌های آنان باشند و برای مثال ۷-۸ ماه حقوق پرداخت نکرده بودند.

وی با اشاره به تلاش‌های شبانه روزی ضد انقلاب که در ۹ ماهه اخیر ۱۰۰۶ مورد فراخوان داده‌اند، افزود: تمام فراخوان‌ها با انجام اقدامات پیش‌دستانه و اشراف اطلاعاتی ناکام ماند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه انهدام جرائم سازمان یافته و باند‌های مرتبط نسبت به سال گذشته رشد ۱۲ درصدی داشت، اظهار کرد: ۱۴۰۶ باند که به صورت سازمان یافته اقدام می‌کردند، شناسایی و منهدم شدند.

رئیس پلیس پایتخت گفت: ۶۵۸ مرحله طرح ارتقاء آرامش محلات در ۶۵ موضوع در ۳۷۵ محله تهران به مرحله اجرا درآمد که نتیجه‌اش این بود که جرایم خشن در تهران اتفاق نیفتد.

وی تصریح کرد: ۲ باند سرقت مسلحانه قبل از اقدام سرقت بانک و طلافروشی شناسایی و متلاشی شدند.

سردار رحیمی با بیان اینکه در ۹ ماهه اخیر ۱۴۰ هزار تماس لحظه‌ای درخصوص جرائم مهم از مردم اخذ شد، گفت: همچنین در بخش رضایت مردمی بالغ بر ۹۰ درصد از عملکرد پلیس رضایت داشتند.

فرمانده انتظامی پایتخت با اشاره به اینکه دستگیری و برخورد با اراذل و اوباش و مبارزه بی‌امان با آن‌ها در دستور کار پلیس تهران بود، گفت: ۳۰ درصد برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس را داشتیم.

وی ادامه داد: در حوزه جرائم مسلحانه، آدم‌ربایی و قتل، ۹۳ درصد را کشف کردیم که این آمار در سال گذشته ۸۸ درصد بوده است.

فرمانده انتظامی پایتخت با اشاره به عملکرد این حوزه اقتصادی تصریح کرد: در برخورد با اخلال گران اقتصادی کار بسیار بزرگی انجام دادیم و با بسیج نیرو‌های خود توانستیم مفسدان اقتصادی از جمله وحید مظلومین ، محمد سالم و صد‌ها نفر از افراد اخلال‌گر را دستگیر کنیم.

سردار رحیمی افزود: نیروی انتظامی با اقتدار، ۱۷-۱۸ پرونده بزرگ اقتصادی را به مرحله اجرا گذاشت و ۱۶۵۶ نفر را در این رابطه احضار کرد که ۲۷۵ نفر آن‌ها به زندان رفتند و دو نفر نیز اعدام شدند.

وی با اشاره به طرح‌های برخورد پلیس با محکومان فراری گفت: ۱۶ طرح عملیاتی در این خصوص انجام شده و ۱۴۳۶ نفر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: در حوزه قاچاق کالا و ارز تلاش بی‌وقفه‌ای داشتیم و میزان کشفیات در ۹ ماهه ۱۶۷ درصد افزایش یافته است.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: با اقتدار پای کار ایستاده‌ایم تا احساس امنیت را افزایش دهیم و امنیت باثبات و پایدار را در پایتخت اجرا کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج