سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 80 در وضعیت سالم است.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران در 9 دی 97 خبر داد و گفت: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 14 صبح امروز با شاخص میانگین 46 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 80 در وضعیت سالم است.

وی بیان کرد: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (یکشنبه) نسبت به روز پیشین و کاهش سرعت باد می باشد که احتمال افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها را به دنبال خواهد داشت.

نظری افزود: به تدریج از بعدازظهر با تغییر وضعیت جوی، برای برخی ساعات وزش باد موثر (با بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) انتظار می رود و این شرایط تا روز دوشنبه کمابیش ادامه خواهد داشت. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر نواحی شهر تهران طی روز جاری در شرایط سالم خواهد بود و انتظار می رود تا روز دوشنبه افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق مشاهده گردد.