رئیس سازمان بهزیستی کشور درباره معضلی که غالب مدیران دولتی درباره آن بی تفاوتی اختیار کرده‌اند، گفت: شفافیت و هزینه‌کرد در این سازمان برنامه‌ اصلی ما خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج، وحید قبادی‌دانا در مراسم معارفه‌اش در کسوت رئیس سازمان بهزیستی کشور که عصر دیروز صورت‌گرفت، گفت: سعی خواهیم کرد موسسات مردمی را تقویت و از موازی‌کاری‌ها دوری کنیم. ما فرصتی برای خطا نداریم و باید بتوانیم با استفاده از بنیه علمی سازمان و ظرفیت بیرونی اقدامات موثری را انجام بدهیم و از تکنولوژی و استارت‌آپ‌ها برای جلب اعتماد عمومی مردم استفاده کنیم.

وی در رابطه با قوه علمی همسو با اهداف سازمان بهزیستی خاطر نشان کرد: قطعاً بنده از ظرفیت اساتید دانشگاه و بهزیستی استفاده خواهم کرد. ضمن این که در کنار استفاده از این ظرفیت علمی توجه ویژه‌ای را نیز به نیروهای درونی سازمان خواهم داشت.

قبادی دانا در ادامه با بیان اینکه سازمان بهزیستی مطالبه‌گر گروه جامعه هدف خود است و ما باید بتوانیم به این هدف مهم دست پیدا کنیم، تصریح کرد: رویکرد ما در سازمان فعالیت‌های اجتماع محور و خانواده محور و در راستای جلب مشارکت‌های مردمی و تقویت اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی خواهد بود.

وی با اشاره به مهجور ماندن قوانین سازنده افزود: ما در کشور قانون کم نداریم. به عنوان مثال می‌توانیم به ساختار قانون نظام جامع رفاه اجتماعی اشاره کنیم و امیدواریم بتوانیم قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را در کشور اجرا کنیم.

رییس جدید سازمان بهزیستی در رابطه به منظرنگاه به خود به سازمان نوظهور اورژانس اجتماعی گفت: توسعه اورژانس اجتماعی و استقرار آنها را در سکونتگاه‌های غیررسمی از دیگر برنامه‌های ما خواهد بود.

شایان ذکر است که مراسم تودیع و معارفه روسای قبلی و فعلی سازمان بهزیستی عصر دیروز با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، انوشیروان محسنی‌بندپی رئیس سابق سازمان بهزیستی و استاندار فعلی تهران و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر تهران و مدیران و معاونین بهزیستی برگزار شد که اخبار امیدوارکننده ای از اقدامات و تخصیص بودجه بهزیستی در سال98 از سوی مسئولان حاضر در مراسم، از جمله استاندار جدید تهران رسانه ای شد.