سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: از روز شنبه سریال کارت‌های ملی قدیمی ابطال خواهد شد.

 به گزارش خبرگزاری موج، سیف‌الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال، اعلام کرد: براساس تصمیم سازمان ثبت ‌احوال کشور از روز شنبه، 8 دی ماه 97، افرادی که اعتبار کارت ملی قدیمی آن ها تا پایان سال 96 بوده است و نسبت به اخذ کارت ملی جدید خود اقدام کرده‌ اند؛ اما تا به امروز اقدامی برای دریافت کارت خود نکرده‌اند، سریال کارت ملی قدیمی آنها ابطال خواهد شد.

او عنوان کرد: بر همین اساس تصمیم سازمان ثبت‌احوال هیچ تغییری نخواهد کرد. ضمن اینکه در روزهای گذشته نیز اعلام شد این افراد به دفاتر پیشخوان یا اداره پست و یا ثبت احوال مراجعه و نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند خود اقدام کنند.

ابوترابی گفت: کارت‌های ملی قدیمی این افراد از روز شنبه، 8 دی ماه فاقد اعتبار خواهد بود و هیچ دستگاه و سازمانی نمی‌تواند نسبت به کارت ملی قدیمی آنها استعلامات لازم را اخذ کند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در حال حاضر 12 الی 15 میلیون نفر واجد شرایط برای دریافت کارت ملی هوشمند در کشور هستند که انتظار می‌رود این افراد طی 3 ماه پایانی سال 97، نسبت به پیش ثبت‌نام و تکمیل مشخصات خود برای اخذ کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

وی اظهار داشت: فرآیند ثبت‌نام این افراد در سامانه ثبت احوال به گونه‌ای طراحی شده است که با ثبت‌نام در سامانه مشکلی درخصوص مراجعه به سازمان‌ها و دستگاه‌ها علیرغم نداشتن کارت ملی هوشمند نخواهند داشت.