سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 70 همچنان در وضعیت سالم است.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران در 4 دی 97 خبر داد و گفت: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 14 امروز با شاخص میانگین 98 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 70 همچنان در وضعیت سالم است.

وی بیان کرد: بر طبق نتایج حاصل از پیش بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران، برای برخی ساعات روز جاری (سه شنبه) وزش باد از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می رود و به تدریج از بعدازظهر از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد.

نظری افزود: این وضعیت جوی تا روز چهارشنبه همچنان تداوم داشته که کاهش نسبی در سرعت باد را به دنبال خواهد داشت. همچنین تا روز آینده افزایش نسبی در دما مشاهده خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، به تدریج از شبانگاه روند افزایشی در غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق مشاهده خواهد شد و انتظار می رود تا روز چهارشنبه وضعیت کیفی هوای برخی مناطق شهر تهران در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.