معاون سابق امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: حوزه زنان و خانواده به جای یک امر اجتماعی به موضوعی سیاسی تبدیل شده است و دیدگاه های سیاسی متفاوتی در این حوزه وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج ، شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه نشست تخصصی تشکل های اجتماعی افزود: در زمانی که مسئولیت این حوزه را به عهده گرفتم، تصورم این بود که می توانیم لایحه های زیادی در خصوص زنان به مجلس ارائه دهیم؛ اما وقتی در بحبوبه کار قرار گرفتیم با دیدگاه های سیاسی در این حوزه مواجه شدیم.

وی تصریح کرد: اکنون نیز سختگیری های زیادی برای زنان به ویژه در مجلس شورای اسلامی می شود؛ به گونه ای که لایحه کودک همسری از سوی مجلس رد شده است. به همین منظور تصمیم گرفتیم که لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت را اجرایی کنیم.

مولاوردی افزود: در زمانی که در حوزه زنان و خانواده فعالیتم را شروع کردم، شاخص های سرمایه های اجتماعی در پایین ترین سطح قرار داشت که پس از عهده دار شدن این مسئولیت، برای ارتقای این اعتماد و سرمایه اجتماعی تلاش کردیم.

وی با بیان اینکه سیر تاریخی گفتمان حقوق بشر را که مطالعه می کردم، به دو دسته رقیب همدل و ناهمدل در این سیر تاریخی برخورد کردم که معتقدم در ابتدای دولت یازدهم با رقیبان ناهمدل روبرو شدم اما رقیبان همدلی هم داشتم که اکنون به بهترین دوستان من تبدیل شدند و به خوبی در حوزه زنان و خانواده همراهی کردند.

نشست تخصصی تشکل های اجتماعی از امروز دوشنبه با حضور جمعی از مشاوران امور زنان و خانواده استانداری های سراسر کشور در محل استانداری تهران به مدت سه روز در حال برگزاری است.