سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 84 در وضعیت سالم است.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران در 3 دی 97 خبر داد و گفت: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 11 صبح امروز با شاخص میانگین 92 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 84 همچنان در وضعیت سالم است.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده برقراری شرایط جوی نسبتا پایدار در صبحگاه روز جاری (دوشنبه) می باشد و طی برخی ساعات به ویژه در بعدازظهر وزش باد با بزرگی بین 3 تا 4 متر بر ثانیه انتظار می رود.

نظری افزود: به تدریج از روز سه شنبه بر میزان ناپایداری جوی افزوده خواهد شد و برخی ساعات همراه با وزش باد موثر (بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی خواهد بود. همچنین تا روز آینده دما روند افزایشی خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، به تدریج در روز جاری بر غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق افزوده خواهد شد و انتظار می رود تا روز سه شنبه وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.