معاون استاندار تهران گفت: برای ریشه‌یابی و اسنداد مبادی بیسوادی در کشور ایران و شهر تهران مستلزم همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج، همایش گرامیداشت هفته سوادآموزی امروز در تالار فرهنگ تهران برگزار شد. شکرالله حسن بیگی معاون سیاسی - اجتماعی استانداری تهران در این همایش اظهار کرد: برای ریشه‌یابی بیسوادی در کشور ایران و شهر تهران مستلزم همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی هستیم. به عنوان مثال اگر صدا و سیما نتواند در برنامه‌های خود اهمیت سواد را مطرح کند به برنامه‌ریزی‌های خود نخواهیم رسید.

معاون سیاسی - اجتماعی استانداری تهران ادامه داد: باید برای اینکه آموزش و پرورش به اهداف خود برسد همگی کمک کنیم تا بتوان این هدف را محقق کرد.

حسن بیگی افزود: در جلسات خود بارها تأکید کردیم که بتوانیم به موضوع انسداد بیسوادی کمک کرده و از سازمان نهضت سوادآموزی حمایت کنیم تا بتوانیم اعلام کنیم یک روزی در ایران بیسواد نداریم.

وی اضافه کرد: خانواده‌ها می‌توانند به افرادی که از سواد بازمانده‌اند بسیار کمک کننده باشند به خصوص صدا و سیما که می‌تواند کارهای خوبی در بحث سوادآموزی داشته باشد.

معاون سیاسی - اجتماعی استانداری تهران گفت: انتظار داریم تمام دستگاه‌های تبلیغاتی با زبان هنر سوادآموزان را جذب کنند تا نقیصه‌ها برطرف شود.