معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: ۳۰ درصد فضاهای آموزشی موجود ناایمن هستند که برای رفع این معضل بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

به گزارش خبرگزاری موج،  معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به تقدس کار مدرسه‌سازی و اهمیت ایمن سازی مدارس، گفت: ارزش کار مدرسه‌سازی برای علم‌آموزی است، چرا که علم نور است و همواره دین اسلام بر این مهم تأکید داشته است. زیربنای آموزش، محیط و فضای آموزشی ایمن و استاندارد است؛ امروزه سواد توانایی ایجاد تغییر و تحول در جامعه است و باید طراحی و ساخت فضاهای آموزشی متناسب با نیازهای روز مورد توجه قرار گیرد.

80 هزار کلاس درس غیر استاندارد

محمد جمال‌زاده  بر ضرورت برخورداری تمام دانش‌آموزان اقصی نقاط کشور از فضای آموزشی ایمن و استاندارد تاکید کرد و بیان کرد: بیش از ۸۰ هزار کلاس درس در سطح کشور از نظر سیستم گرمایشی استاندارد نیستند و هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای استانداردسازی آنها نیاز است و در این شرایط کمبود اعتبارات دولتی، چاره‌ای جز استفاده از ظرفیت خیّرین نیکوکار و مردم فرهنگ دوست کشورمان نداریم.

آتش سوزی فضای آموزشی ناایمن کشور

وی ادامه داد: ۳۰ درصد فضاهای آموزشی موجود ناایمن هستند که برای رفع این معضل بیش از ۸۰ هزارمیلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

به گزارش موج، هفته گذشته مدرسه اسوه حسنه در شهر زاهدان دچار حریق شد که متاسفانه چهار دانش آموز جان خود را از دست دادند و این حادثه باعث شد مجدد بحث ناایمن بودن مدارس کشور داغ شود.