استاندار تهران گفت باید فارغ از نگاه سیاسی از هر شخصی که شایستگی دارد استفاده کنیم و در راه بالندگی کشور گام برداریم

به گزارش خبرگزاری موج، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در مراسم افتتاحیه نشست تخصصی تشکلهای اجتماعی و آیین پاسداشت خدمات شهیندخت مولاوردی گفت: فراهم کردن رفاه و رضایت برای مردم نیازمند الزاماتی است. برای رسیدن به توسعه مطلوب و پایدار و رضایتمند باید از همه ظرفیت‌های انسانی در درون جامعه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه باید فارغ از نگاه سیاسی از هر شخصی که شایستگی دارد استفاده کنیم و در راه بالندگی کشور گام برداریم ادامه داد: نیمی از جمعیت کشور زن هستند؛ در صندلیها و دانشگاهها و جاهایی که نبوغ و استعداد وجود دارد، زنان از مردان جلوتر هستند.

بندپی با طرح این پرسش که چرا باید جاممان را از نیمی از استعدادها محروم کنیم؟ بیان کرد: باید برای مقابله با آسیبهای اجتماعی از روشهای اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد بهره بگیریم، به عبارت دیگر باید آسیبهای اجتماعی را با روشهای اجتماعی درمان کنیم.

وی با اشاره به انسجام اجتماعی افزود: انسجام اجتماعی را با فراگیر کردن تشکل های مردم نهاد و شکل گیری احزاب قانونی در جامعه فراهم کنیم که این مسئله یکی از ضروریات جامعه ما برای رشد، توسعه و بالندگی است.

استاندار تهران گفت: قانون حمایت از کودکان نشان می‌دهد میان نمایندگان زن در مجلس شورای اسلامی، سازمان بهزیستی و معاونت امور زنان و خانواده تلفیقی ایجاد شده تا بتوانیم ابزار کار برای رعایت حقوق کودکان را به کار گیریم.