معاون استاندار و فرماندار تهران گفت: پوشش مخابراتی در تهران ۱۰۰ درصدی نیست. کمتر محله ای در سطح شهر تهران وجود دارد که با مشکل نبود امکان خرید پست مخابراتی مواجه نباشد و از همین رو هم باید ترتیبی برای رفع مشکل داده شود.

به گزارش خبرگزاری موج، عیسی فرهادی فرماندار تهران در نشست مدیران شهرستان تهران افزود: پوشش مخابراتی در تهران ۱۰۰ درصدی نیست. کمتر محله ای در سطح شهر تهران وجود دارد که با مشکل نبود امکان خرید پست مخابراتی مواجه نباشد و از همین رو هم باید ترتیبی برای رفع مشکل داده شود.

معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری تهران ضمن اشاره به وجود ظرفیت فیبر نوری در شهرداری تهران افزود: بهره گیری از یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر فیبر نوری بدون استفاده در شهرداری تهران که هزینه بسیار سنگینی هم برای آن انجام شده است به هماهنگی میان مخابرات و مدیریت شهری نیاز دارد.

احمد اسماعیلی راد ایجاد هماهنگی در میان مجموعه مدیران برای اجرای سند توسعه تهران را مهم عنوان کرد و افزود: اجرای این سند و هماهنگی میان مجموعه مدیران در دست پیگیری و اجرا است.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران به تدوین برنامه های پنج ساله سوم شهر تهران اشاره کرد و گفت: میلیاردها تومان برای این برنامه های هزینه شده تا در پنج سال آینده اقدامات خوبی را در سطح شهر تهران شاهد باشیم ولی متاسفانه در زمینه زیرساخت های مهندسی هیچ همکاری میان شهرداری تهران و دستگاه های اجرایی در سطح شهر نمی بینیم.

غلامحسین آرام افزود: برای تصویب سند توسعه پنج ساله، برنامه در شورای برنامه ریزی شهرستان مطرح، تصویب و سپس به دستگاه های اجرایی ابلاغ می کنیم تا هماهنگی در اجرای زیرساخت های مناسب در شهر تهران ایجاد شود.

وی ضمن گلایه از موازی کاری در تهران تصریح کرد: مدیران استانی یا شهرستانی با مدیریت شهری تهران هرگز با هم ننشسته اند تا هماهنگی داشته باشند؛ اکنون در حوزه مخابرات فقط به دلیل نداشتن همکاری شهرداری با مخابرات و صادرنشدن مجوزهای مورد نیاز، ضعیف ترین زیر ساخت استان را داریم.

آرام به صرف هزینه سه میلیارد تومانی برای تدوین سند توسعه شهر تهران در یک شرکت بخش خصوصی و تایید نشدن آن در شورای اسلامی شهر به دلیل نبود هماهنگی با دستگاه های اجرایی و زیرساختی اشاره و بیان کرد: در برنامه دوم پنج ساله هم تنها شرکتی که همکاری داشت و پاسخگوی استعلام ها شد شرکت مخابرات و آبفا بود و امید می رود در  برنامه سوم دستگاه ها همکاری لازم را داشته باشند.

در این نشست هماهنگی بیشتر نهادهای اجرایی در پایتخت و شهرستان تهران مورد تاکید قرار گرفت.