معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه وضعیت اقتصادی روستایی خوب نیست، گفت: سهم روستاها در تولید ناخالص ملی را 3 تا 4 درصد است.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدرضا جندقیان امروز(شنبه) در برنامه کارآفرینی روستا که در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت اقتصادی روستایی خوب نیست، ۲۵ درصد  تولید ناخالص کشور ۳۰ سال پیش دست روستاها بود، اما امروز طبق آمار ۱۰ درصد است، اما من اعلام می‌کنم که سهم روستاها در تولید ناخالص کشور ۳ تا ۴ درصد است.

وی تصریح کرد: جمعیت، تولید و هنر، هرکجا این سه مورد باشد تمدن وجود دارد و ۳۵ هزار روستای پویا بر این اساس داریم.

جندقیان خاطرنشان کرد: نیازمند استارت آپ‌هایی هستیم که خلاقیت داشته باشند. استارت آپ‌های روستایی بسیار اندک است، کمک کنید تا بیشتر شود.

وی افزود: برای خرید واگن‌های قطار تبریز با هیاتی به "کاسل" آلمان رفتیم، لوگوی شرکت BMW را دیدم، یک شعار زیر این لوگو نقش بسته است، "زمین را خدا خلق کرد، اما آلمان را آلمانی ساخت" این نشان می‌دهد که باید در چه مسیری گام برداریم.

جندقیان تاکید کرد: برای توسعه ناچاریم یک مهاجرت اساسی نه صرفا فیزیکی بلکه منتال(ذهنی) و فکری داشته باشیم. همه کشور به خصوص اساتید باید کار کنند تا به این مرحله برسیم.