سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 62 همچنان در وضعیت سالم است.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران در آخرین روز پاییز خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 11 صبح امروز با شاخص میانگین 74 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 62 همچنان در وضعیت سالم است.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا برای روز جاری (جمعه) نشان دهنده وزش باد با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه از سمت نواحی غربی طی برخی ساعات می باشد و به تدریج از شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد.

نظری افزود: با تداوم این شرایط جوی تا روز شنبه، برای برخی ساعات بارش پراکنده باران و وزش باد موثر (بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) انتظار می رود. همچنین تا روز آینده کاهش محسوسی در دما مشاهده خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی روز جاری در شرایط سالم قرار خواهد داشت و انتظار می رود تا روز شنبه ازغلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق کاسته گردد.