معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: ناجا در اجرای ماموریت‌ها سختی‌های فراوانی دارد و در کوی و برزن، جاده و خیابان، دریا و هر جا که قلمرو نظام مقدس جمهوری اسلامی است ماموران نیروی انتظامی آماده برای انجام ماموریت هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار محمد علی نوری‌ نژاد معاون هماهنگ کننده ناجا در مراسم چهلم شهید سید نورخدا موسوی با بیان اینکه ملت بزگوار ایران به ویژه مردم لرستان قدرشناس کسانی هستید که در برقراری امنیت و نظم کشور جان خود را فدای مردم می‌کنند، گفت: در نیروی انتظامی از جوانان سلحشور، متدین و رزمنده لرستان کم نداریم، جوانان غیوری که وقتی وارد نیروی انتظامی می‌شوند امنیت خود را فدای امنیت مردم می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه این جوانان هر جا نیاز و ضرورت باشد جان فدا هستند و نمونه آن آرمیدن دو شهید بزرگوار سید نورخدا موسوی و شهید حادثه تروریستی اهواز بود؛ بیان کرد: روحیه، شجاعت و مقاومت دلیرانه جوانان زبانزد خاص و عام است و زمانی که به شهادت می‌رسند فضای معنوی کشور را معنوی‌تر می‌کنند.

معاون هماهنگ کننده ناجا گفت:  ناجا در اجرای ماموریت‌ها سختی‌های فراوانی دارد و در کوی و برزن، جاده و خیابان، دریا و هر جا که قلمرو نظام مقدس جمهوری اسلامی است ماموران نیروی انتظامی آماده برای انجام ماموریت هستند.

وی  با بیان اینکه ماموریت‌های سخت و  پیچیده هوشمندی می‌خواهد چون طرف مقابل یا عوامل دشمن هستند و یا حریف، افزود: این‌ها با آمادگی به میدان می‌آیند و از طرفی ملاحظه می‌کنید که استکبار جهانی با تمام توان ورود پیدا کرده به طوری که پول و طرح می‌دهند و تروریست می‌فرستد و مانع در دسترسی به تجهیزات و مقدورات می‌شود.


نوری نژاد  اضافه کرد: وقتی دشمن با این حربه و آمادگی ورود پیدا کرده و مقابله می‌کند حتما باید کسانی که امنیت برقرار می‌کنند آماده و فداکار باشند که به لطف خدا نیروی انتظامی از چنین پشتوانه‌ای برخوردار است.

وی  با تاکید براینکه نیروی انتظامی باید از این سرمایه اجتماعی و فداکارانی که دارد استفاده کند، تصریح کرد: استفاده از این سرمایه اجتماعی در ارتقای معنویت در داخل نیرو و فرهنگ‌سازی سازمانی ضروری است، چه سرمایه‌ای از این بالاتر است جوانی که اسوه و نمونه و نمادی از ایثارگری است همیشه سرلوحه و سرمشق برای خادمین در نیروی انتظامی باشد.

نوری نژاد خاطرنشان کرد: کسانی که به داخل نیروی انتظامی به عنوان خدمتگزار جدید،ورود پیدا می‌کنند در تاریخ خدمتگزاری و دفاع از امنیت کشور  کسانی بودند که باید الگو باشند.

وی گفت: این شهدا چراغ‌هایی هستند تا بدرخشند و هر کس آنان را ببیند بداند خدای متعال از ما چه می‌خواهد و آموزه‌های دینی ما چیست. راه کدام است و اگر وسوسه شیطانی است وقتی نگاه‌ها به این یادمان و چهره شهید دلاور بیفتد از خود خجالت بکشد و بگوید من راهم این است. یادمان‌ها و نمادها بخاطر این است. به عنوان عضوی از نیروی انتظامی قول می‌دهم این موضوع را در داخل نیروی انتظامی به عنوان یک مجموعه فرهنگی اثرگذار بتوانیم ادامه دهیم و از آن بهره بگیریم.

وی با تاکید براینکه قول می‌دهم همکاران این شهید بزرگوار در اقصی نقاط کشور در انجام ماموریت بسیار سخت و پیچیده در مرزها، برقراری امنیت در شهرها، در مقابله با اشراری که به جان و مال مردم نظر سوء دارند با قدرت و با شدت از این امنیت حفاظت کنند، امنیتی که  همچنان در دنیا مثال زدنی است.

نوری نژاد عنوان کرد: شاهدیم که در اکثر کشورهای همسایه ناامنی وجود دارد اما امنیت کشور که نیروی انتظامی مسئول برقراری آن است با کمک همه سازمان‌ها و نهادهای امنیتی و نظامی مثال زدنی است و  این امنیت با تجهیزات، پول و امکانات مادی برقرار نمی‌شود بلکه نیاز به مامورانی فداکار، باهوش، معنوی، جان فدا و امانت دار دارد که وظیفه داریم در نیروی انتظامی با سازماندهی عده و عُدَه  در این راستا و با به کارگیری و استفاده از معنویتی که شهدای بزرگوار به سازمان نیروی انتظامی دارند  این راه را ادامه دهیم.

تقدیم ۱۲ هزار شهید به انقلاب از سوی ناجا

وی با بیان اینکه  نیروی انتظامی افتخار دارد که بگوید  ۱۲ هزار شهید به نظام مقدس  جمهوری اسلامی تقدیم کرده ۷۰۰۰شهید در دفاع مقدس و ۵۰۰۰شهید در بعد از دفاع مقدس،  بیان کرد: تقدیم این شهدا به این خاطر بوده تا جوانان کشور از آسیب‌هایی که وجود دارد مصون باشند.

نوری نژاد گفت:در مرزهای کشور نیز جوان فدا می‌شود برای اینکه امنیت شهر برقرار باشد و موقعی که مردم به خواب آرام می‌روند جوانانی هستند که چشمانشان باز است و در حال نگهبانی هستند.

معاون هماهنگ کننده ناجا بیان کرد: اگر مرزهای کشور با توطئه‌های دشمن تهدید می‌شود کسانی هستند که شبانه‌روز از مرزها دفاع می‌کنند.