سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 78 در وضعیت سالم است.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 11 صبح امروز مورخ چهارشنبه 28 آذر ماه 97 با شاخص میانگین 57 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 78 همچنان در وضعیت سالم است.

وی گفت: بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی ، با کاهش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (چهارشنبه) نسبت به روز گذشته، از سرعت باد کاسته شده و تنها برای برخی ساعات وزش باد موثر (با بزرگی بین 3 تا 4 متربرثانیه) انتظار می رود.

نظری افزود: به تدریج طی روز پنجشنبه بر میزان ناپایداری جوی افزوده خواهد شد و برای برخی ساعات وزش باد موثر و بارش باران در شبانگاه پیش بینی می شود. همچنین تا روز آینده دما افزایش جزئی خواهد یافت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، انتظار می رود طی روز جاری بر غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق افزوده گردد و تا روز پنجشنبه وضعیت کیفی هوای برخی مناطق شهر تهران در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.