مدیرکل تعزیرات استان تهران با اشاره به در پیش بودن شب یلدا گفت: مردم تخلفات گرانفروشی شب یلدا را به سامانه 135 گزارش دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدعلی اسفنانی در جمع خبرنگاران حاضر در تعزیرات تهران با اشاره به اقدامات این سازمان برای برخورد با تخلفات گرانفروشی در شب یلدا، اظهار کرد: گشت‌های مشترک تعزیرات به بازار هدف که شامل قنادی‌ها و فروشگاههای خشکبار و آجیل است مراجعه کرده و در صورت تخلف برخورد خواهند کرد.

وی افزود: گشت‌های ما همراه با موارد فوق به میوه فروشی‌ها و موارد مرتبط دیگر با شب یلدا نیز اعزام خواهند شد.

مدیرکل تعزیرات استان تهران گفت: بیشترین موارد تخلف در خصوص گرانفروشی است ولی گاهی شاهد عرضه کالای بی کیفیت و نامتناسب هستیم که قطعا با آن نیز برخورد خواهیم کرد.

اسفنانی یادآور شد: در مواردی نیز شاهد عرضه کالاها توسط صنوف غیرمرتبط هستیم که تداخل صنفی دارند و به موجب قانون با آن برخورد خواهیم داشت.

وی با اشاره به در پیش بودن شب یلدا گفت: از مردم درخواست می کنیم در صورت برخورد با موارد گرانفروشی علاوه بر ارائه گزارش به سامانه ۱۳۵ از خرید آن کالا خودداری کنند و به کیفیت و کمیت آن نیز توجه داشته باشند.

مدیرکل تعزیرات استان تهران در مورد خالص فروشی در قنادی‌ها اظهار کرد: کم‌فروشی یا آنچه که تحت گرانفروشی مطرح می‌شود عنوان قانونی آن کم فروشی است و آن مقدار  کالایی را که باید به مردم عرضه کنند وقتی وزن پالت یا جعبه را کم کنیم وزن خالص به دست نمی‌آید و مصداق کم‌فروشی است که با آن برخورد می‌کنیم.

وی در خصوص مرجع رسیدگی به تخلف خالص فروشی گفت: در خصوص تخلفات اتحادیه، اتاق اصناف آن را بررسی می‌کند اما ما در توجیه این مطلب نمی‌توانیم  قبول کنیم که اتحادیه اعلام کرده به این صورت بفروشیم و در صورت برخورد، به عنوان کم‌فروشی در تعزیرات پرونده تشکیل خواهد شد.