موج

علی امام خبر داد

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با بیان اینکه خط متروی تهران پرند شبکه متروی تهران را به فرودگاه امام خمینی (ره) و شهر پرند متصل می‌کند، بخش ساختمانی این فاز بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و یکی از لاین‌های آن تا نزدیکی پرند ریل گذاری شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی امام مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با بیان اینکه خط متروی تهران پرند شبکه متروی تهران را به فرودگاه امام خمینی (ره) و شهر پرند متصل می‌کند، اظهار کرد: فاز اول آن تا شهر آفتاب و همچنین فاز دوم تا فرودگاه امام (ره) به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه فاز سوم این مجموعه به طول ۱۹ کیلومتر در حال اجرا است، افزود: بخش ساختمانی این فاز بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و یکی از لاین‌های آن تا نزدیکی پرند ریل گذاری شده است.

امام با تاکید بر اینکه به محض تأمین اعتبار عملیات اجرایی فاز ۳ به سرعت انجام خواهد شد، تصریح کرد: زمان بندی پیش بینی شده ۱۲ ماهه بوده است تا شهروندان پرند و شهر‌های اطراف بتوانند در ابتدای زمستان سال آینده با مترو به اقصی نقاط تهران دسترسی داشته باشند.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با بیان اینکه به هیچ وجه قرار نیست خط پرند تعطیل شده و یا تکمیل آن به وزارت راه و شهرسازی سپرده شود، گفت: متاسفانه به دلیل عدم تخصیص کافی و به موقع اعتبارات لازم، فعالیت در فاز ۳ اندکی به کندی پیش رفت.

به گفته امام تلاش برای جذب حمایت دولت از سوی سازمان برنامه وبودجه (گروه امور راه و ترابری)، وزارت راه و شهرسازی (شرکت عمران شهر‌های جدید)، استانداری تهران (معاونت امور عمرانی)، نماینده مجلس شورای اسلامی و همچنین شهرداری تهران (شرکت مترو) در حال انجام است.

وی ادامه داد: طی جلسات مشترک؛ توافق نامه‌هایی به امضا رسیده است تا به موازات تخصیص بودجه به صورت نقد و یا اسناد اوراق دولتی، شرکت عمران پرند به نیابت از وزارت راه و شهرسازی از محل تغییر کاربری و تهاتر زمین‌های موجود در شهر پرند جهت تأمین مالی بخشی از بودجه تا ۱۵۰ میلیارد تومان در اختیار پیمانکار پروژه قرار دهد.

امام تصریح کرد: مقدمات و کار‌های قانونی مربوط در حال انجام است و به زودی با اولین پرداخت عملیات اجرایی سرعت گرفته و مردم منطقه شاهد سرعت بالا در تکمیل این خط خواهند بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها