موج

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت از هندوستان به عنوان یکی از قدرت های مهم در حوزه دارو، مواد اولیه و واکسن یاد کرد و گفت:تغییر نگاه سنتی ما در حوزه مواد اولیه و واکسن قطعا در آینده به سود کشور خواهد بود.

 به گزارش خبرگزاری موج، سید حسن هاشمی در پایان سفر سه روزه به هندوستان اظهار داشت: ملاقات ها و مذاکرات زیادی با مقامات هندوستان، وزرای بازرگانی، بهداشت و طب سنتی، بانک ها و شرکت های دارویی این کشور داشتیم و هند مانند کشورهای بلوک شرق، فرصت بسیار خوبی برای توسعه روابط همه جانبه با ایران دارد و این کشورها می توانند به توسعه کشور، گسترش فناوری و استقلال ایران در حوزه های مختلف کمک کنند.

وزیر بهداشت با اشاره به شرایط موجود کشور، انجام این سفر را مهم و مفید عنوان کرد و افزود: در این سفر نمایندگانی از بخش خصوصی حوزه دارو و تجهیزات پزشکی ایران نیز حضور داشتند و با 50 شرکت دارویی هند نشست مفیدی برگزار شد و در این نشست، مشکلات متقابلی که ناشی از سوء رفتار آمریکا است بررسی و برای حل آن راهکار ارائه شد.

هاشمی تاکید کرد:  مقامات هندوستانی به ارتقای روابط همه جانبه با ایران علاقه مند هستند و برای مقابله با تحریمی که علیه کشور و ملت ایران اعمال شده، فرصت بسیار مناسبی است که بتوانیم از استعدادهایی که استفاده از آنها کم هزینه تر و به صرفه تر است، برای رشد و شکوفایی بخش تولید داخلی حداکثر بهره را ببریم و قطعا ظرفیت ایران و منطقه، بازار بسیار خوبی برای هندوستان به شمار می آید.

وزیر بهداشت افزود: در قبال وارداتی که هندوستان به ایران خواهد داشت البته با نظارت دقیقی که انتظار است در همه حوزه ها و حوزه سلامت در کشور انجام شود، در بخش فناوری کمک زیادی به کشور خواهد شد چراکه هندوستان، پیشرفت های بسیار قابل توجه ای داشته و وضعیت امروز هندوستان با قضاوت ایرانیان که مربوط به 50 سال پیش است، تفاوت بسیار زیادی کرده است.

هاشمی از هندوستان به عنوان یکی از قدرتهای مهم در حوزه دارو، مواد اولیه و واکسن یاد کرد و گفت: بخش عمده ای از بازارهای اروپا و آمریکا در اختیار شرکت های تولید دارو و اکسن هندوستانی است و ما هم در صنعت از این توان استفاده کرده ایم اما متاسفانه نگاه سنتی ما به کمپانی های اروپایی و آمریکایی است که باید این رویکرد تغییر کند و این تغییر نگاه قطعا در آینده به سود کشور است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج