موج

از امروز؛

رییس پلیس راهور ناجا گفت: طرح ترافیکی زمستان ۹۷ از امروز در جاده‌های سراسر کشور اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار تقی مهری رییس پلیس راهور ناجا در رزمایش طرح ترافیکی زمستانه که امروز در پیست آبعلی برگزار شد، گفت: طرح ترافیک زمستان ۹۷ از امروز ۲۲ آذر شروع و تا ۲۲ اسفند ادامه دارد.

وی افزود: این طرح به مانند طرح بهاری و اربعین و تابستانه با همکاری امدادخودرو، وزارت کشور، اورژانس، هلال احمر، قوه قضاییه و تمام دستگاه‌ها در جاده‌های کشور اجرا می‌شود.

سردار مهری گفت:  رزمایش طرح ترافیکی زمستانی امروز به منظور هماهنگی کامل دستگاه‌ها با یکدیگر در پیست آبعلی برگزار می‌شود و همه دست به دست هم می‌دهند تا شرایط مناسبی در جاده‌ها برای تردد مردم فراهم شود.

رییس پلیس راهور ناجا گفت: ما در کشور ۵۰۰ گردنه داریم که بیش از ۱۰۰ گردنه برف گیر هستند. امسال شاهد بارش برف و باران در سراسر کشور هستیم و شرایط رانندگی در برف و باران در جاده‌ها متفاوت است و باید تمام وسایل نقلیه تجهیزات کامل از جمله زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و تمرکز پلیس نیز بر روی مناطق برفگیر است.

سردار مهری بیان کرد: همچنین در سطح شهر‌ها نیز برای مواجه با برف هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

وی گفت: سال گذشته ۳ هزار و ۴۰۴ نفر جان خود را در زمستان سال گذشته جان خود را از دست دادند که ۷۰ درصد در سطح جاده‌ها بود.

سردار مهری با بیان اینکه شهروندان قبل از اینکه سفر کنند از آخرین وضعیت جوی در جاده‌ها مطلع شوند، خاطرنشان کرد: در زمستان سال گذشته حدود ۷۶ درصد علت تصادفات سرعت و سبقت غیر مجاز و عدم توجه به جلو بود.

رییس پلیس راهور ناجا گفت: ۳۷ درصد تصادفات نیز از نوع واژگونی بود؛ یعنی هیچ برخوردی بین دو خودرو رخ نداده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج