رئیس پلیس فتا تهران بزرگ درباره کلاهبرداری برخی از افراد از طریق استفاده از کارت‌های عابر بانک، به شهروندان هشدار داد مسئولیت نگهداری و سوء استفاده از کارت‌های بانکی هر شهروندی بر عهده خودش می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار کرد: اخیرا افرادی با سوء استفاده از کارت عابر بانک دوستان، آشنایان یا افراد دیگر اقدام به کلاهبرداری و اعمال مجرمانه در فضای مجازی می‌کنند که شهروندان باید مراقب اینگونه ترفند‌ها باشند.

وی افزود: در مهرماه سال جاری با شکایت یکی از شهروندان در خصوص کلاهبرداری در یکی از سایت‌های خرید و فروش کالا پرونده تشکیل شد، پس از بررسی و ادامه روند رسیدگی مشخص شد تعداد شاکیان پرونده 5 نفر هستند که هرکدام به صورت جداگانه اقدام به شکایت کرده‌اند.

رئیس پلیس فتا پایتخت تصریح کرد: با پی جویی‌های لازم و احضار صاحب حساب‌هایی که از طریق آن‌ها کلاهبرداری شده بود، روشن شد فردی به نام م. ق در منطقه ابوذر تهران با اغفال دوستان و هم محله‌ای‌های خود با گرفتن کارت عابر بانک آن‌ها به بهانه واریز وجهی، پول شاکیان را سرقت می‌کند.

سرهنگ کاظمی خاطرنشان کرد: مسئولیت نگهداری و سوء استفاده از کارت‌های بانکی و حساب‌های هر شهروندی بر عهده خودش است و باید در حفظ و نگهداری از این کارت‌ها دقت و حساسیت لازم را داشته باشند.