موج

سردار تقی‌مهری

طرح ترافیکی زمستانه از 22 آذرماه با هماهنگی پلیس راه و دستگاه امدادی اجرا می‌شود موضوع سقوط بهمن،‌ ریزش کوه، آبگرفتگی و یخ‌زدگی معابر از جمله مواردی است که باید برای آنها تمهیدات خاصی اندیشید.

به گزارش خبرگزاری موج،‌ سردار تقی‌مهری در کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی افزود: براساس هماهنگی‌های انجام شده و آمادگی همه دستگاه‌ها و بهره‌گیری از تجربیات سال گذشته برنامه طرح ویژه زمستانه اجرا خواهد شد.

وی گفت: موضوع سقوط بهمن،‌ ریزش کوه، آبگرفتگی و یخ‌زدگی معابر از جمله مواردی است که باید برای آنها تمهیدات خاصی اندیشید.

رئیس پلیس راهور ناجا به آمار تصادفات در زمستان سال گذشته اشاره کرد و افزود: بیش از 3400 نفر در زمستان 96 بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند. همچنین 68 درصد تصادفات در این مدت در محورهای برون شهری و 32 درصد درون‌شهری رخ داده است.

به گفته وی 38 درصد تصادفات به علت خستگی و عدم توجه به جلو، ‌22 درصد سرعت غیرمجاز و 13 درصد سبقت غیرمجاز بوده است.

رئیس پلیس راهور ناجا از رانندگان خواست برای تردد در جاده‌ها حتما تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ و لباس گرم و جیره غذایی خشک به همراه داشته باشند و با باک پر اقدام به رانندگی کنند.

وی به بارش برف در سال گذشته در معابر منتهی به تهران و بزرگراه‌های آن پرداخت و تصریح کرد: باید امسال تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم اندیشیده شود و خودروهای سنگین نمک‌پاش و برفروب پیش‌بینی شود تا دچار مشکل در این خصوص نشویم.

رئیس پلیس راهور ناجا به اربعین امسال پرداخت و گفت: با بهره‌گیری از سامانه هوشمند سپهتن توانستیم خدمات ارائه شده به شهروندان را از طریق سیستم حمل و نقل عمومی پیگیری کنیم؛ همچنین تعداد دقیق اتوبوس‌هایی که به مرز سه‌گانه اعزام شدند را نیز سنجیدیم

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج