شهردار تهران در همایش تهران هوشمند گفت: امروز در تهران مادربزرگ ها با تبلت اسنپ می گیرند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، پیروز حناچی در دومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند گفت: اعتقاد دارم ریشه حل بسیاری از مشکلات ما در فرهنگ این دیار نهفته است و در کتاب های درسی ما شعر سعدی که توانا بود هر که دانا بود نوشته شده بود.

وی ادامه: در ادبیات داریم که آنکس که نداند و بداند که نداند لنگان خرک خویش براند و آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند.

شهردار تهران همچنین بیان کرد: آری به اتفاق جهان می توان گرفت و ما راهی جز این نداریم و حرکت نمادین سه شنبه های بدون خودرو نشان می دهد مشکلات تهران فقط با همیاری و همکاری حل می شود‌.

حناچی به شعار تهران شهری برای همه نیز اشاره کرد و گفت: پایداری، زیست پذیری و ایجاد عدالت و کاهش ترافیک نیازمند مدیریت هوشمند و مشارکت پذیر است که در تهران هوشمند به عنوان طرح دیده شده است.

وی ادامه داد: شریان های اصلی لازمه زندگی است و افزایش آنها معنای افزایش سفر در شهر دارد و این مهم به افزایش ترافیک منجر می شود.

شهردار تهران به سه محور کلیدی در تهران به عنوان نیازهای تحول در ساختار اشاره و عنوان کرد: تحول فرهنگی در ساختار و زیر ساخت ها همچنین تحول

حناچی ادامه داد: شهر تهران از دیرباز در تحولات پیش قدم بوده و فراموش نکنیم که ۱۵ سال قبل هیچ داده ای در موبایل های خود جا به جا نمی کردیم و این شرایط یک نعمت نوظهور است.

وی حرکت به سمت شهر هوشمند را زیر ساخت تحول تهران دانست و گفت: امروز تهران درگیر چالش های متعدد است و از گذشته گفته شده کسانیکه با تحولات دیحیتال نکنند دچار بیماری گپ دیجیتال می شوند.

شهردار تهران به ۳۱۱ هزار واحد تجاری خُرد در تهران اشاره و عنوان کرد: اگر این واحدها با دیجیتال سازی  همراهی نکنند یک تهدید است و امروز مادربزرگها با تبلت برای خود اسنپ می گیرند.

حناچی به وجود ۲۵ درصد تولید ناخالصی ملی در ۲ درصد مساحت کشور اشاره کرد و گفت: آلودگی هوا و آب چالش هاب پایتخت است و کمبود منابع و درآمدهای پایدار از دیگر مشکلات تهران است که با لایحه دولت مشکل شهرداری های کشور در حوزه پایداری درآمد حل می شود.

وی گفت: زلزله در کمین ماست و این شهر چندین بار کن فیکون شده و در عمق ۱۰ متری آجر پیدا می شود.

شهردار تهران تصریح کرد: امروز حرکت به سمت شهر هوشمند یک انتخاب است و ایجاد درآمدهای مالی پایدار موضوع بسیار مهمی است و باید منابع جدیدی را در شهر ایجاد کنیم و صدور مجوزها، پرداخت به ازای دفعات استفاده از خدمات از محورهای تامین منابع پایدار درآمدهای تهران است.

حناچی تهران هوشمند را جایی برای زندگی مبتنی بر اقتصاد پویا خواند و ادامه داد: دُمین تهران برای رضایت شهروندان و نظام مدیریت و خدمات کارآمد انتخاب شده است.

وی به پنج مرحله بلوغ در مسیر هوشمند سازی اشاره کرد و گفت: در فاز نخست برنامه ریزی تهران هوشمند سازی قرار دادیم و با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرارداد منعقد می کنیم.

شهردار تهران به تحولات بلاک چین در هوشمند سازی پرداخت و گفت: یک تحول عظیم برای تبادل داده ها در پیش است و امیدوارم در تحقق شهر هوشمند با کمک همه شهروندان شاهد تحولات عظیم باشیم.