مدیر توسعه کسب و کار هوشمند شرکت Worldsensing در اسپانیا گفت: باید اطلاعات حمل و نقل شهر هوشمند یکپارچه شود.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری موج، فرانسیس دومینگو در همایش تهران هوشمند اظهار کرد: من به ۱۰۰ شهر هوشمند سفر کردم و کار من ایجاد شهر هوشمند است.

وی ادامه داد: برخی از شرکت ها خدمات مختلف را با هوشمند سازی تغییر می دهند از جمله پیک موتور و دوچرخه اشتراکی و در چین به حدی تعداد دوچرخه ها زیاد است که کسی نمی داند باید چطور آنها را مدیریت کند.

رئیس شرکت هوشمند سازی شهری در اسپانیا از ایجاد سیلی از خودروهای بدون سرنشین در آینده نزدیک خبر داد و افزود: در کوتاه مدت برای کاهش هزینه ها مطلوب است و به شدت قیمت ها رقابتی است و در بلند مدت ممکن است کیفیت خدمات پایین بیاید.

دومینگو گفت: سه چالش در حمل و نقل هوشمند در تمام دنیا وجود دارد چرا که هر بخشی اطلاعات خود را دارد و این اطلاعات از نظر استاندارد سازی و یکپارچه شدن برای کنترل یکپارچه مشکل دارند.

وی تاکید کرد: بارسلونا در حال گردآوری اطلاعات در یک بخش است و تمام شهرهای هوشمند در صدد رفع مسائل حمل و نقل هستند تا بتوانتد عملیات را همزمان کنند.

صاحب این کسب و کار هوشمند در اسپانیا ادامه داد: باید بتوان در شهرهای هوشمند پیش بینی کرد و مدیران شهری باید به این سوال ساده و خیلی پیچیده پاسخ دهند که الان در شهر من چه می گذرد؟

دومینگو یادآور شد: لازم است یک دیتا بیس مشترک از تمام خدمات شهری ایجاد کنیم و نظارت بر ارائه دهندگان خدمات شهری انجام شود و دعوت می کنم عصر امروز به کارگاه من تشریف بیاورید.