رئیس شورای اسلامی شهر از حمایت شورای شهر از فناوری در تهران خبر داد و گفت: ۱۷۰ سامانه شهری فعال است.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری موج، محسن هاشمی در مراسم آغاز به کار همایش تهران هوشمند اظهار کرد: این همایش بهره گیری از فناوری در شهر تهران است و شورای شهر تهران از این طرح حمایت می کند.

وی به روز دانشجو و روز جهانی مبارزه با فساد اشاره و عنوان کرد: جنبش های دانشجویی می توانند شفافیت را در دستگاه ها بالا ببرند.

رئیس شورای اسلامی شهر تصریح کرد: شهر هوشمند یک روش مقابله با فساد است و سامانه هایی که هم اکنون در اختیار ما قرار دادند مانند سامانه تهران من و سامانه با هم اقداماتی راهبردی است.

هاشمی رفسنجانی به ایجاد درآمد پایدار برای شهر تهران بر اساس سامانه های شهری پرداخت و ادامه داد: در شهرداری تهران باید به فکر درآمد باشیم و هزینه هایی که می شود باید به نحوی باشد کاربر داشته باشد و هزینه بردار نباشد.

وی در بخشی از سخنانش از ایجاد ۱۷۰ سامانه شهری خبر داد و گفت: برخی از سامانه ها کاربران کمی دارد و وقتی از تعداد کاربران سوال می پرسیم هنوز اطلاعات دقیق و درستی به ما ندادند.

رئیس شورای اسلامی شهر به نوع ارتباط با مردم در شهر هوشمند اشاره کرد و گفت: در فروش آنلاین و خدمات آنلاین بیش از ۱۰۰ شرکت فعالیت می کنند و حتما خیلی از آنها را می شناسید و لازم است از این شرکت ها با بستر قانونی حمایت کنیم.

هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: لازم است اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی بر اساس قانون شکل گرفته و فعال شود.

وی همچنین با بیان مباحث حمل و نقل در شهر هوشمند اظهار کرد: موضوع فرهنگنامه برای اصطلاحات هوشمند سازی در شورای شهر مطرح شده تا کلمات مخفف معرفی شود.