مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری از تحقق اهداف تهران هوشمند با کمک استارت آپ ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری موج، محمد فرجود در افتتاح دومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند اظهار کرد: اولین همایش تهران هوشمند اسفند ماه سال گذشته برای حرکت به شهر هوشمند برپا شد.

وی ادامه داد: در همایش نخست آموختیم که شعر شهر هوشمند یک مفهوم پیچیده و چند بعدی همچون فیل مولاناست و پی بردیم برای حرکت به شهر هوشمند باید تعریف درستی از آن ارائه داد.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری خاطر نشان کرد: گام نخست تهران هوشمند را بر مبنای برنامه ریزی پیش بردیم و راهبردهای کلان شهر هوشمند را تبیین کردیم و در این مسیر از تجربه های جهانی استفاده کردیم.

فرجود به مستندسازی در تحقق شهر هوشمند اشاره و عنوان کرد: برنامه تهران هوشمند را با صاحب نظران داخلی و خارجی به اشتراک گذاشتیم و از شرکت های دانش بنیان کمک گرفتیم.

وی ادامه داد: طرح تهران هوشمند را تهیه کردیم و دستاوردها را در برنامه توسعه شهر تهران گنجاندیم و برای مشارکت شهروندان سامانه ای طراحی کردیم.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری همچنین از تاسیس اولین مرکز فناوری شهر هوشمند با کمک دانشگاهی صنعتی شریف خبر داد و گفت: سامانه تهران من را به عنوان درگاه ارتباطی شهروندان کلید زدیم و بنا داریم تمام خدمات شهروندی را در این درگاه و به صورت غیر حضوری ارائه دهیم.

فرجود با طرح این موضوع که در این برنامه مهمترین برنامه ها و پروژه های تهران هوشمند ارائه می شود، افزود: تلاش می کنیم در رابطه با شروع مسیر شهر هوشمند اهداف و برنامه ها را با تمام بازیگران و تصمیم گیران در میان بگذاریم.

وی به برپایی نمایشگاه تهران هوشمند نیز اشاره و اظهار کرد: استارت آپ ها دستاوردهای خود را ارائه می دهند و می توانیم از فناوری‌های نوین آنها در تهران هوشمند بهره گرفت.