وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: با شرایط سختی در حوزه تامین ارز رو به رو بودیم که باعث شد سازمان حج با مشکلات زیادی رو به رو شود و خوشبختانه با موفقیت حج امسال را سپری کردیم.

به گزارش خبرگزاری موج، در آیین تکریم و معارفه رئیس کل سابق و جدید سازمان حج و زیارت سید عباس صالحی امیری اظهار کرد:حج بعد فردی زندگی انسان را در حوزه‌های معرفت و رفتار و تجربه‌ها و سلوک درونی انسان را متحول می‌کند و همچنین در بعد گروهی، مناسبات فردی و میان فردی، ساختن خانواده متدین، توسعه مادی و معنوی یک شهر و روستا، توسعه ملی و منطقه ای، تاثیر در ابعاد بین الملل و گسترش روابط کشورها، قوام زندگی انسان‌ها در تمام سطوح تاثیر گذار است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: تشکیل سازمان حج و زیارت در کشور‌ها به این دلیل بود که حج را یک بستر تحول ساز فردی گروهی و جهانی می‌دانیم.

وی درادامه گفت:در دو سال گذشته اتفاقات خوبی درحوزه حج افتاد و رئیس سابق سازمان حج با همت عالی خود بسیاری از این مشکلات را مرتفع کردند و این مسیر را به فضای روشنی رساندند.

صالحی در ادامه بیان کرد: حج با عزت، با امنیت و رفاه نسبی را در دو سال گذشته سپری کردیم.

وی در ادامه افزود: با شرایط سختی در حوزه تامین ارز رو به رو بودیم که باعث شد سازمان حج با مشکلات زیادی رو به رو شود و خوشبختانه با موفقیت حج امسال را سپری کردیم.

وزیر فرهنگ با بیان اینکه قانون بازنشستگی فرصتی برای وزارت فرهنگ و سازمان حج ایجاد کرد و افزود: شرایط تحریم و پسا تحریم  شرایط خاصی برای کشور ما فراهم کرد و ما در این چنین شرایطی به مدیری مثل آقای رشیدیان نیازمندیم. چون از سابقه طولانی در حج و خدمت به زائران امام رضا برخوردارند.