رئیس پلیس پایتخت با اعلام تغییر کاربری بازداشتگاه‌ کهریزک و با اشاره به لزوم ساماندهی معتادان متجاهر از تبدیل این بازداشتگاه به محل نگهداری و بازپروری معتادان متجاهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت با اشاره به لزوم ساماندهی معتادان متجاهر اظهار داشت: یکی از آسیب‌های اجتماعی کلانشهر تهران، وجود معتادان متجاهر در اماکن عمومی همچون خیابان‌ها، پارک‌ها، وسط اتوبان‌ها و زیر پل‌ها است که حضور آنان زمینه بروز جرایمی همچون سرقت را فراهم می‌کند که گلایه شهروندان را به دنبال دارد و خواستار جمع آوری آنان هستند.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: بارها اعلام کرده‌ایم که پلیس می تواند در کمترین زمان ممکن، معتادان متجاهر را از سطح شهر جمع آوری کند اما مسئله مهم در این قضیه، نگهداری و بازپروری آنان است که نیازمند مکان مناسب و کافی برای این موضوع می‌باشد.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد:  فرمانده نیروی انتظامی پس از چندین جلسه مشورتی و کارشناسی، تدبیر فرمودند که بازداشتگاه کهریزک پس از  آماده‌سازی و مناسب‌سازی، به محلی برای نگهداری و بازپروری معتادان متجاهر تبدیل شود تا بخشی از مشکلات این حوزه رفع شود.

 وی تاکید کرد: اگر بخواهیم این موضوع به صورت اصولی و کامل حل شود نیازمند عزم و برنامه جدی ازسوی سازمان‌های مسئول است.