فرمانده انتظامی تهران بزرگ از جمع آوری دلالان ارز و سکه پس از ۳۰ سال خبر داد.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری موج، سردار حسین رحیمی ضمن بازدید از اجرای طرح رعد ۱۹ در پلیس پیشگیری پایتخت اظهار کرد: تعداد سارقین دستگیر شده در این طرح ۶۳۱ نفر بودند و ۷ هزار و ۷۲۰ مال سرقتی کشف شد و در مجموع ۲۳۱ دستگاه خودرو و موتور سیکلت سرقتی کشف شد.

وی خاطر نشان کرد: این طرح اجرای ۲۵۴ حکم قضایی را اجرا کردیم و ۱۰۶۹ فقره پرونده کلانتری ها کشف شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: ۳۵ باند سارق متلاشی شد و ارزش اموال مکشوفه ۷ میلیارد و ۶۰۲ میلیون تومان است و ۳۳۴ نفر از سارقین سابقه دار هستند و ۳۰۷ نفر برای بار اول دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: واقعیت این است سرقت خُرد افزایش پیدا کرده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اتمام کار دلالان ارز و سکه خیابانی خبر داد و افرود: پس از ۳۰ سال موفق شدیم دلالان خیابانی را از میان برداریم و وقتی حساب های آنها را بررسی کردیم و ارقام نجومی در حساب بانکی آنها بود.

سردار رحیمی به شناسایی ۴۰۰ دلال ارز و سکه اشاره کرد و افزود: ۹۰ نفر از دلالان را دستگیر کردیم و ۶۰ صرافی غیر مجاز هم شناسایی شد و ما از صرافی های مجاز حمایت می کنیم.

وی تصریح کرد: شناسایی دلالان ارز در خیابان ادامه دارد و از مردم می خواهیم ارز مورد نیاز خود را از بانک های عامل و صرافی های مجاز تهیه کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مورد پیامک های ورود به طرح ترافیک مبنی بر جریمه عوارض طرح ترافیک گفت: باورم بر این است نباید دو بار جریمه شوند و ما اعمال قانون می کنیم و گویا شورای شهر مصوبه ای در این رابطه داشته است.

سردار رحیمی در خصوص حذف طرح زوج و فرد بیان کرد: من هم از رسانه ها شنیدم و به نظرم با قانون مغایرت دارد و اصلی ترین دستگاه که ترافیک را کنترل می کنند پلیس است.