فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه همدلی و هماهنگی که در بین مردم و مسئولین وجود دارد یکی از این دلایل امنیت موجود استان کردستان است گفت: پیشمرگان کُرد در اوایل انقلاب پابه پای رزمندگان جنگیدند و این امنیت را ایجاد کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ سردار سرتیپ حسین اشتری اظهارداشت:همدلی وهماهنگی بین مردم ومسئولین یکی از دلایل امنیت کردستان است.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان کردستان اظهار داشت: گروه های معاند از ابتدای انقلاب با پشتیبانی آمریکایی ها و استکبار جهانی با شعار حمایت مردم، ضد آنان فعالیت کردند و دست به جنایت زدند.

وی با بیان اینکه بسیاری از این گروه ها به زباله دان تاریخ سپرده شدند اضافه کرد: برخی از این گروه ها امروز نیز تلاش می کنند تا علیه نظام و مردم فعالیت کنند اما با حضور مقتدر نیروهای نظامی و انتظامی فعالیت آنها به شدت محدود شده است.

سردار اشتری با یادآوری اینکه اگر تاریخ کردستان را مروری کنیم بهتر قدر امنیت را می دانیم اضافه کرد: مردم غیرتمند، هوشیار و با ایمان کردستان همواره بویژه در اوایل انقلاب و گسترش یافتن فعالیت معاندین، در کنار رزمندگان ایستاده و از حقوق، مرزها و ناموس خود دفاع کردند تا با مجاهدت رزمندگان باعث شوند این استان از امنیتی پایدار و باثبات برخوردار باشد.

وی با اشاره به اینکه همدلی و هماهنگی که در بین مردم و مسئولین وجود دارد یکی از این دلایل امنیت موجود استان کردستان است گفت: پیشمرگان کُرد در اوایل انقلاب پابه پای رزمندگان جنگیدند و این امنیت را ایجاد کردند.

سردار اشتری با بیان اینکه هیچ مسئله امنیتی در کشور وجود ندارد که نتوانیم آن را کنترل کنیم، اضافه کرد: منطقه ای در کشور وجود ندارد که نتوانسته باشیم امنیت آن را تامین کنیم و دشمنان به دنبال برهم زدن این ثبات و امنیت هستند. 

وی با اشاره به اینکه در کشورهای مجاور دیدیم به نام دین و اسلام علیه آن فعالیت کردند گفت: استکبار در سوریه و عراق جنایت کردند و به دنبال آوردن نا امنی و بی ثباتی در منطقه و ایجاد اسلام هراسی بودند چون بیداری اسلام شکل گرفته بود. 

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی اضافه کرد: فشارهای زیادی بر مردم وجود دارد و مسئولین وظیفه دارند آن را رفع کنند اما بعد از تحریم ها و توطئه هایی که صورت گرفت با هوشیاری مردم مشکلی پیش نیامد. 

سردار اشتری با اشاره به اینکه دشمنان در مرحله دوم تحریم ها برنامه داشتند یادآور شد: غولی از 13 آبان ساختند و می خواستند آن را تبدیل به حرکت‌های خلاف نظام کنند اما نتوانستند.