فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: بسیج و سپاه و نیروی انتظامی همه دست به دست هم خواهند داد تا تهران به نحو خوبی اداره شود.

به گزارش گروه شهری خبرگزاری موج به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و چهارمین جلسه شورا و به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج سرتیپ دوم پاسدار محمد رضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در صحن شورا حضور یافت.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ که در حین مراسم تحلیف پیروز حناچی شهردار منتخب شورا نیز حضور داشت در ابتدای سخنان خود گفت: آقای حناچی شما وارد عرصه ای شده اید که توقع می رود برای مردم تهران خدمت کنید و این یک توفیق است.

محمد رضا یزدی در ادامه افزود: در سال گذشته با حضور آقای نجفی هم این امر را بیان داشتم که  هر قدمی برای خدمت در جهت عزت مردم تهران بردارید ما در آن قدم همراهتان هستیم و اگر تهران با مشکلی مواجه شود به طور حتم در صف مقدم هستیم . همین موضوع را به آقای افشانی نیز بیان داشتیم که  هر جا عرصه خدمت گزاری برای مردم تهران باشد ما هم حتما حضور خواهیم داشت.

یزدی در ادامه توضیح فرهنگی بسیج گفت: همانطور که برادر هاشمی بیان داشتند بسیج فقط برای دفاع نبوده بلکه عرصه ای برای حضور جوانان غیور ملت در حوزه های فرهنگی و اقتصاد مقاومتی و امنیتی بوده است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ گفت: خوشحالیم که امروز در نقاط مختلف تهران در عرصه اجتماعی نظیر  محرومتی زدایی و جلوگیری از فقر مضاعف و نیز برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی، طلاق و اعتیاد برای خدمت به مردم وارد شدیم.

یزدی ادامه داد: امروز همه توان بسیج برای هر چه بیشتر خدمت کردن به مردم در شهرداری است. ما همیشه پشتیبان شهرداری هستیم برای خدمت به مردم.

وی افزود: اگر بخواهم نمونه ای از خدمت گذاری های بسیج را ذکر کنم می توان به این موارد اشاره کرد ؛در ایام  درختکاری سال گذشته حدود 100 هکتار از اطراف تهران را درختکاری کردیم. وقتی سرما و برف سال گذشته تا حدودی به مردم فشار آورده بود فرزندان بسیجی با بیل و پارو شروع  به کمک به عزیزان شهرداری کردند تا جایی که شهرداری علاوه بر تشکر به دنبال تنظیم تفاهم نامه همکاری  بودند. امروز در تهران از سال گذشته 509 منزلی که متعلق به نیازمندان تهران بوده مرمت و بازسازی کرده ایم و سه مدرسه را نیز مرمت کرده ایم . بیش از 12 هزار سبد کالا با کمک مردم تهران به نیازمندان اهدا شده است و  در سال گذشته حدود 4210 جهیزیه به خانواده های نیازمند کمک کرده ایم، اتاق ها و خانه های مشاوره ای در بسیج و مساجد و بوستان ها برپا شده تا بتوانیم از طلاق پیشگیری کنیم. همه ی این موارد در جهت خدمت رسانی به مردم و شهروندان بوده است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) گفت: بالغ بر یک هزار پروژه عمرانی و غیر عمرانی و درمانی و بهداشتی و اشتغال آفرینی و اقتصاد مقاومتی و فرهنگی و آموزشی و درمانگاه های تخصصی را برپا کردیم و همه ی این ها  به همت مردم تهران بوده است.

یزدی در ادامه خاطر نشان ساخت: ما پزشکان، معلمان، دانش آموزان، دانشجویان و اساتید  بسیار خوبی در تهران داریم که در گروه های جهادی برای انجام هر فعالیتی تلاش می کنند و این مایه افتخار ما است. ما خوشحالیم که امروز شهر تهران با تمام شرایط و همه آنچه که ما می بینیم شهر پر افتخاری است. خوشحالیم که مردم تهران قوی و ایمن هستند و  امروز امنیت تهران از بزرگترین مثال هایی است که زده می شود. البته باید همه دست به دست هم دهیم برای آنکه تهران را بهتر از گذشته کنیم.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت:  به طور حتم همه کسانی که باید به آقای حناچی کمک کنند در میدان حاضرند؛ هیات دولت تهران، نیروهای مسلح به خصوص بسیج و سپاه  و نیروی انتظامی همه دست به دست هم خواهند داد تا تهران به نحو خوبی اداره شود.

یزدی همچنین یاد آور شد: خدمت گذاری از بزرگترین افتخارات بسیج است و  ما منتظر کسی نخواهیم شد تا ما را دعوت کنند ما آماده ایم  که هر کاری برای عزت مردم انجام دهیم و همانطور که امام(ره) فرمودند "من همواره به خلوص بسیجیان غبطه می خورم و از خدا می خواهم من را با بسیجیان محشور کنند چرا که افتخارم این است که خود یک بسیجی ام. رهبر معظم انقلاب نیز بیان داشتند امروز هر پیشرفتی در کشور صورت می گیرد مرحون تفکر بسیجی است.

یزدی افزود: بسیج و بسیجیان در اردوگاه هیچ جناحی نیستند بلکه در اردوگاه رهبری برای خدمت به مردم هستند، ما آرزوی توفیق می کنیم برای همه خدمت گذاران و امیدواریم  فضل خدمت گذاری از ما گرفته نشود  و مدیون شهدا نباشیم.