شهردار تهران با بیان اینکه از تجربه دنیا برای حل مشکلات تهران استفاده می کنیم، گفت: از امام جمعه تهران متشکرم که مشکلات پایتخت را از تریبون نماز جمعه مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری موج، پیروز حناچی در مراسم روز مجلس که در خانه موزه شهید مدرس برگزار شد،  اظهار کرد: تاریخ دوره معاصر مملو از نکاتی است که اگر به آنها توجه نکنیم اشتباهاتی را بارها تجربه خواهیم کرد.

وی یادآور شد: شهید مدرس با کار کردن در آخر هفته در نجف هزینه خود را تامین می کرد.

شهردار تهران خاطر نشان کرد: شهید مدرس تنها کسی بود که حاضر نشد برای تشکیل حکومت پهلوی قسم بخورد و یک تنه در برابر این موضوع ایستاد.

حناچی به تربیت شاگردان شهید مدرس اشاره و عنوان کرد: استاد الهی قمشه ای، بدیع الزمان فروزانفر و جلال الدین همایی از جمله شاگردان شهید مدرس بودند.بازدید از خانه موزه شهید مدرس

وی به توجه شهرداری به ظرفیت های تاریخی اشاره کرد و گفت: تلاش می کنیم از ظرفیت های موجود برای رفع مشکل تهران کمک بگیریم و همه ما به راحتی می توانیم دریابیم که شهید مدرس دارای چه ویژگی هایی بوده است.

شهردار تهران با قدردانی از سخنرانی امام جمعه تهران نسبت به طرح مشکلات جامعه بیان کرد: بخشی از مشکلات تهران از تریبون نماز جمعه مطرح شد و متشکرم و کارشناسانه و مدبرانه و با استفاده از ظرفیت های علمی و تجربیات دنیا در اداره کلان شهر تهران برنامه ریزی می کنیم و مشکلات تهران را حل می کنیم.