نایب رییس مجلس با بیان اینکه شهید مدرس در برابر بی عدالتی فریاد می زد، گفت: عدالت باید برای همه ادیان و اقوام اجرا شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، مسعود پزشکیان به مناسبت سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس و روز مجلس در مراسم بازدید شهردار تهران از خانه موزه شهید مدرس، اظهار کرد: مدرس از ما عدالت می خواست و دین هم از ما همین را می خواهد.

وی تاکید کرد: مدرس اگر بی عدالتی می دید فریاد می زد و رفتار ما با عدالت فاصله زیادی دارد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: یاد مدرس این را به ما یاداور می شود که در برابر بی عدالتی فریاد بزنیم و مدرس برای حق فریاد می زد.

پزشکیان ادامه داد: ما راه را کج می رویم و از شجاعت مدرس سخن می گوییم و باید به خودمان شخصیت مدرس را یاداور شویم و نه به دیگران و چرا باید پس از ۴۰ سال دور مجلس حضور بکشیم و با ۱۰ لایه مردم به ما برسند.بازدید از خانه موزه شهید مدرس

وی تاکید کرد: بر اساس عدالت عمل کنیم پناهگاه می شدیم برای مردم نه آنکه مردم مهاجرت کنند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با قرائت آیه ای از قرآن، خاطر نشان کرد: عدالت یهودی، مسیحی، مسلمان و کافر نمی شناسد و ما در قبال وضعیتی که بر ما ایجاد شده مقصریم و مشکلات جامعه هست و باید پرسید چه کسانی در جامعه بودند و ما باید در کشور عدالت را رعایت می کردیم که نکردیم و باید عدالت را برای ادیان و اقوام اجرا می کردیم.

پزشکیان افزود: باید واقعیت را بپذیریم و نه آنکه کسانیکه با ما هستند حق دارند و کسانیکه با ما نیستند هیچ حقی ندارند و در حال حاضر رهبر و پیشوایی داریم که به عدالت عمل می کند و ما به عدالت عمل نمی کنیم.

وی در بخشی از سخنانش یادآور شد: امام زمان عجل الله خواهد آمد و ما اگر عدالت را برقرار نکنیم بزرگداشت شهید مدرس برگزار کردن بی فایده خواهد بود و باید راه شهیدان را با اجرای عدالت طی کنیم.