موج

پروفسور فیلیپ جفه:

عضو کمیته حقوق کودک سازمان ملل اظهار کرد: باید دادرسی عادلانه کودکان فراهم شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، پروفسور فیلیپ جفه در کنفرانس منطقه ای حقوق کودک که در تهران برگزار شد یادآور شد: در سال ۲۰۱۵ و بازدید هیئت ایرانی از ژنو انجام شد و با موسسه ابناء بشر کنگره ای برگزار شد تا بهترین رویه ها برای عدالت حقوق کودکان انجام شد.

وی در خصوص توسعه حقوق کودک گفت: برنامه ریزی های علمی انجام دادیم و از علوم مختلف برای حقوق کودک بهره گرفتیم.

عضو کمیته حقوق کودک سازمان ملل و رئیس مرکز مطالعات حقوق کودک دانشگاه ژنو به فعالیت موسسه ابناء بشر اشاره و عنوان کرد: موسسه ابناء بشر سال گذشته ۳ میلیون کودک را تحت پوشش قرار داد و سال گذشته تا ۲۰ هزار نیروی کار تخصصی را آموزش داد.

جفه در مورد کودکان که در برابر عدالت و قاضی قرار می گیرند و به زندان می افتند، گفت: آیا این کودکان قربانی هستند؟ در بطن نظام های عدالتی گاهی اوقات شاهد نگاه های متفاوتی نسبت به حقوق کودکان هستیم و گاهی به دادرسی های پیشرفته دسترسی ندارند و کودکان از دادرسی درست محروم می شوند.

وی تاکید کرد: باید برای همه دسترسی به دادرسی عادلانه وجود داشته باشد و مجدد به جامعه باز گردند و بازدارندگی جرم نیز محقق شود.

رئیس مرکز مطالعات حقوق کودک دانشگاه ژنو در رابطه با پیشرفت حقوق کودک مطرح کرد: احیای عدالت برای کودکان باید به نحوی باشد که جامعه جهانی در این رابطه گام بردارد و دادرسی عادلانه محقق شود و اسلام هم همین موضوع را مورد توجه دارد و امیدواریم در روزهای آینده در تهران دستاوردهای خوبی داشته باشیم.

جفه در رابطه با رعایت حقوق کودک در جمهوری اسلامی بیان کرد: جمهوری اسلامی با اصلاح قوانین کیفری تلاش کرده و ابتکار برگزاری این کنفرانس نشان از علاقمندی ایران برای یادگیری دارد.

وی افزود: این کنفرانس می تواند روح همکاری برای توسعه حقوق کودک را شکل دهد و رویکرد ما در سوئیس حفظ حقوق کودکان است.

عضو کمیته حقوق کودک سازمان ملل یادآور شد: سازمان ابناء بشر سال ۲۰۱۵ با حضور ۳۰ کشور در آمریکای لاتین چالش های دیرپای موجود حقوق کودک را بررسی کرد و در دو روز پیش رو می خواهیم تا از رویکردهای مناسب حقوق کودک بهره مند شویم.

رئیس مرکز مطالعات حقوق کودک دانشگاه ژنو افزود: باید بدانیم عدالت برای کودکان در حال تصدیق بیشتر از سوی جامعه جهانی است و کودکان نیازمند عدالت هستند و سال آینده کمیسیون حقوق کودک نسخه به روز شده عدالت برای کودکان را رونمایی می کند و جمهوری اسلامی و سوئیس در این رابطه فعال بوده اند.

جفه با تاکید بر وضعیت حقوق کودکان گفت: ببشتر کودکان در معرض آسیب را در معرض قرار می دهد تا متخاصمان و در روزهای پیش رو به دنبال راه های بهتر برای حمایت از کودکان آسیب پذیر هستیم و امیدوارم این گفتگو ها در سالهای پیش رو ادامه داشته باشد.

وی اظهار کرد: امیدوارم این نشست ها به ایجاد رویه های بهتر در حفوق کودک هستیم.

رئیس مرکز مطالعات حقوق کودک دانشگاه ژنو در پایان گفت: من کودک داری پلورانس بودم و نظام قضایی کشور ما من را در مسیر درست قرار داد و من به عنوان یک کودک پر حاشیه  مرا تبدیل به یک استاد دانشگاه کرد تا امروز بتوانم در مورد حقوق کودک صحبت کنم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج