معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به مرگ ۸۵ هزار کودک یمنی در اثر گرسنگی گفت: مخاصمات و مهاجرت ها در منطقه حقوق کودکان را تحت الشعاع قرار می دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، معصومه ابتکار در کنفرانس منطقه ای حقوق کودک به حقوق مهم کودکان اشاره و عنوان کرد: باید تلاش کنیم به دور از مصلحت جویی دنیای بهتری را برای کودکان ترسیم کنیم‌

وی ادامه داد: کودکان علاوه بر اینکه نشاط زندگی امروز ما هستند آینده را خواهند ساخت.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: کودکان امکان دفاع از حق خودشان توسط نسل فعلی در مراجع تصمیم گیری را ندارند و باید صدای کودکان باشیم و از حقوق کودکان دفاع کنیم.

ابتکار تصریح کرد: نباید همه منابع و سرمایه ها را امروز خرج کرد چرا که آینده متعلق به کودکان است.

وی به رویکردهای خوب قانونی در مجلس و دولت اشاره کرد و گفت: ما مشکلاتی هم در تحقق برنامه های حقوق کودک داریم و امیدواریم هر چه زودتر با رفع ایراد شورای نگهبان قانون حمایت از حقوق کودک و نوجوان به زودی ابلاغ شود.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در بخشی از سخنانش بیان کرد: در بخش های متعددی از حوزه های پژوهشی و حمایتی حقوق کودکان صیانت می شود و با ابلاغ قانون حمایت از کودکان بخش قابل توجهی از حقوق کودکان حفظ می شود.

ابتکار که در کنفرانس منطقه ای حقوق کودک سخن می گفت به تضییع حقوق کودکان در یمن اشاره و عنوان کرد: ۸۵ هزار کودک در یمن به علت گرسنگی از دنیا رفتند‌ و در منطقه مخاصمات و مهاجرت ها حقوق کودک را تحت الشعاع قرار می دهد.

وی به برنامه های معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در حمایت از حقوق کودک پرداخت و ادامه داد: با همکاری های انجام شده با اورژانس اجتماعی خشونت علیه کودکان را رصد می کنیم و در بخش های آموزشی تلاش داریم تا مهارت های زندگی را به کودکان بیاموزیم تا با عزت در زندگی راه خود را پیدا کند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به همکاری با وزارت آموزش و پرورش برای کودکان باز مانده از تحصیل و مهاجرین اشاره کرد و ادامه داد: آخرین مصوبه دولت در مورد حقوق کودکان درخواست تابعیت کودکان از مادر ایرانی کمتر از ۱۸ سال است.