مراسم گرامیداشت هفته بسیج در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این سازمان برگزار شد.

به گزارش گروه قضایی خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سردار محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران در این مراسم با اشاره به آیه ۱۳ سوره احزاب، گفت: وقتی از هفته بسیج و بسیجیان صحبت می شود قاعدتا به ذهن سریعاً ایثارگری، از خودگذشتگی، اخلاق خوب، مردم داری متبادر می شود و از طرف دیگر  دوران دفاع مقدس متبادر می‌شود که بسیجیان و مردم از کشورمان دفاع می کردند. در هر کشوری وقتی جنگی اتفاق می افتد و تجاوزی صورت می گیرد عده ای از مردم از کشورشان دفاع می کنند. آنچه امروز بسیجیان ما را به نسبت سایرین متفاوت کرده در نوع تفکرشان است. امام خمینی بر اساس آموزه های دین شجره طیبه ای را بنا کردند که آن شجره به درخت تنومندی تبدیل شده و توانسته کشور ما را پایدار کند.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران، عنوان کرد: این تفکر بسیجی بوده که توانسته است امروز ما را مصون بدارد.

زمانیکه شهید حججی اسیر می شود کمترین چیزی که به ذهن این جوان می آید این است که به شهادت برسد. این جوان آنها را در حسرت قطره اشکی می‌ گذارد. این تفاوت تفکر بسیجی ما با آنهاست. این تفکر است که دنیا را به زانو درآورده است.

یزدی در ادامه اظهار داشت: زلزله ای سال گذشته در کرمانشاه اتفاق افتاد در میان بسیجیان کسانی را داریم که یکسال است از سرپل ذهاب برنگشتند. اگر تفکر بسیجی در جوانان ما ریشه بدواند و مستحکم شود کشور به قلل رشد و بالندگی می رسد. تکنولوژی هسته ای ما مرهون بسیجی ها است. ما امروز شهدای زنده ای در سیستم هسته ای خود داریم که با توجه به تفکر بسیجی توانستیم کشور را به این مرحله برسانیم.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران در پایان سخنان خود گفت: ما در کشور هرجایی که توفیقی داشتیم آموزه های دینی و پیمودن راه شهدا ما را به آنجا رسانده است. در بسیج عشق و علاقه و توجه به مسیر است که ارزشمند است. از خدا می خواهم این مسیر برای ما باقی بماند و جوانان ما با این تفکر کشور را بیمه کنند.

در این مراسم ضمن مرثیه سرایی، برگزاری مسابقه با عنوان هفته گرامیداشت بسیج و برگزاری مراسم تواشیح به مناسب میلاد باسعادت حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، ازتعدادی بسیجیان نمونه که در این حوزه مشغول فعالیت هستند به پاس زحمات با اهدا لوح تقدیر قدردانی شد.