رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از افتتاح کتابخانه دانشمند فرزانه مرحوم "آیت الله حاج شیخ حسین حق شناس تنگستانی" در فرهنگسرای امام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با اشاره به افتتاحیه کتابخانه مرحوم حق شناس تنگستانی اظهار داشت: دانشمند فرزانه مرحوم "آیت الله حاج شیخ حسین حق شناس تنگستانی"که عمری را با کتاب و کتابخانه سر کرد در آخرین سال های حیاتشان کتابخانه بسیار نفیس خود که محصول چند دهه تلاش علمی ایشان بوده است را جهت استفاده عموم مردم در اختیار شهرداری گذاشت.

وی خاطر نشان ساخت: این کتابخانه  که حاوی ۱۵ هزار عنوان جلد کتاب ارزشمند بوده و طی بیش از ۷ دهه از ایران، عراق، مصر، هند و... جمع آوری شده است.  قرار بود با حضور خود ایشان افتتاح شود که ضایعه رحلت ایشان، این افتتاحیه را به تعویق انداخت.

شایان ذکر است افتتاحیه این کتابخانه ارزشمند به همراه بزرگداشت این عالم فرزانه و به یاد وی، امروز چهارشنبه با حضورتعداد کثیری از مقامات، دولتمردان، خبرنگاران و فرهیختگان گرامی  در محل فرهنگسرای امام واقع در خیابان نیاوران از ساعت ۱۰ الی ۱۲ با سخنرانی محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران برگزار خواهد شد.