وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: سالانه ۲۵ هزار معلول به جمع معلولان اضافه می‌شود و تاکنون ۲۵۰ کودک معلول شناسایی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نخستین کنفرانس کودکان دارای معلولیت با بیان اینکه تحقق سلامت سرلوحه هر دولت است، گفت: در کشور ما  توجه به ریشه اعتقادی ایجاب می‌کند همه افراد جامعه برای آسایش زندگی فردی و اجتماعی یکدیکر تلاش و کوشش کنند.

شریعتمداری گفت: دولت‌ها در یک رویکرد تصور می‌کنند که می‌توانند تمام مشکلات پیش روی مردم را حل کنند، اما در مقابل یک تفکر دیگر وجود دارد که دولت‌ها می‌توانند تسهیل‌گر باشند و تلاش کنند از تمام نهاد‌ها برای رسیدن به اهداف خود کمک گیرند.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در دولت دوازدهم تلاش کردیم با جذب کمک‌های ملی و جهانی برای رفاه مردم کار کنیم،افزود: وزارت تعاون نیز از این قاعده خارج نیست.

وی با اشاره به اینکه سالانه ۲۵ هزار معلول به جمع معلولان اضافه می‌شود و تاکنون ۲۵۰ کودک معلول شناسایی شده است, اظهار کرد: تحصیل 1500 دانش آموز معلول در مدارس استثنایی نشان می‌دهد که رسالت سنگینی برای تحقق فعل پیشگیری و رسیدگی به غفلت‌های انجام شده در حوزه پیشگیری داریم.

 شریعتمداری با بیان اینکه بنده این وعده را می‌دهم که بدون حضور معلولان برای آن‌ها تصمیم نمی‌گیریم و جامعه معلولان جامعه‌ای متفکر است که می‌توانند ما را در تصمیم گیری‌ها کمک کنند, تاکید کرد: یکی از مشکلات ما وجود تفکر ناتوان خواندن معلولان است.

باید زمینه‌های را فراهم کنیم که توانایی معلولان از بالقوه به بلافعل برسانیم 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ما باید زمینه‌های را فراهم کنیم که توانایی معلولان از بالقوه به بلافعل برسانیم و جامعه را از استعداد‌های آن‌ها بهره مند کنیم، گفت: برای رسیدن به این هدف نیازمند زیر ساخت‌هایی از جمله قانون هستیم.

وی ادامه داد: ما در سال ۹۶  توانستیم قانون حمایت از معلولان را در مجلس تصویب کنیم که سند پایه‌ای برای پیش برد اهداف است.

شریتعمداری گفت:حرکت بعدی که باید انجام دهیم استفاده و هم اندیشی با جامعه بین الملی است. امروز تکنولوژی‌ها به رفع ناتوانی‌های معلولان کمک کرده است.

شریعتمداری بیان کرد: برای شناسایی و ساماندهی کودکان معلول در کشور نیازمند ایجاد یک بانک اطلاعاتی هستیم.