معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: طرح زمستانی امسال 1243 پایگاه در سطح کشور فعال هستند

به گزارش خبرگزاری موج، شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در جلسه کمیته ویژه بررسی طرح زمستانی امسال، اظهار کرد: سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از هم اکنون طرح زمستانی خود را آغاز کرده و از 22 آذرماه نیز همزمان با دیگر دستگاه‌ها و پلیس آمادگی خود را ارتقاء خواهد داد.

وی با بیان اینکه در طرح زمستانی امسال 1243 پایگاه در سطح کشور فعال هستند، اظهار کرد: همچنین 1100 دستگاه آمبولانس و 364 دستگاه خودروی نجات نیز در طرح زمستانی امسال به همراه 24 فروند بالگرد آماده امدادرسانی و ارائه خدمات به شهروندان هستند.

فتحی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات امداد و نجات در طرح اربعین نیز اشاره کرد و گفت: در اجرای این طرح بیش از 120 هزار نفر در مرزها از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند.

وی افزود: علاوه بر سه پایانه مرزی چذابه، شلمچه و مهران همکاران ما در مرزهای میرجاوه، دوقارون و بازرگان نیز حضور داشته و اقدام به ارائه خدمات به زائران خارجی که از این مرزها وارد کشور شده بودند، کرد.

وی افزود: همچنین در ایام اربعین خدمات اسکان اضطراری برای برخی از زائرانی که در باران دچار حادثه شده بودند ارائه شد و مرکز پزشکی هلال احمر در کشور عراق نیز فعال بود.